Студенти-лісівники Луцького НТУ на Всеукраїнських змаганнях «FORESTRY QUEST»

Студенти-лісівники Луцького НТУ на Всеукраїнських змаганнях «FORESTRY QUEST»

17-19 жовтня 2019 року на базі Дзвінківського навчально-науково-виробничого центру ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» відбулися Всеукраїнські інтелектуально-спортивні змагання професійного спрямування «FORESTRY QUEST», які об’єднали 15 команд (60 осіб) найкмітливіших студентів-лісівників серед яких команда Луцького НТУ «Волинські зубри» у складі: Бродоса Неля, Демчук Андрій, Сай Артем, Хвалько Богдан.

Захід був організований за ініціативи та безпосередньої участі членів студентського наукового гуртка "Київська асоціація студентів-лісівників" (KFSA) під керівництвом Ганни Лобченко, за підтримки керівництва ННІ лісового і садово-паркового господарства, Боярської лісової дослідної станції, Міжнародної організації FSC та компанії Stihl в Україні.

Відкриття Forestry Quest відбулося у Еко-класі Ботанічного саду НУБіП України. Привітав усіх учасників ректор університету Станіслав Ніколаєнко, директор ННІ лісового і садово-паркового господарства Петро Лакида та доцент Володимир Малюга.

У перший день програмою заходу було передбачено екскурсії  в Ботанічний сад НУБіП України,  музей лісових звірів і птахів ім. професора О. О. Салганського, лабораторію інженерно-технічного забезпечення лісового комплексу фірми «Stihl», розсадника декоративних рослин «Єва», науково-виробничих об’єктів Боярської ЛДС та «власне» представлення команд.

У день змагань налаштував учасників перед початком конкурсної частини Forestry Quest майстер-клас від компанії Stihl. Студенти мали змогу власноруч випробувати новинки техніки.

Змагання Forestry Quest включали ІІІ етапи.

І етап включав два конкурси - "Заміна ланцюга бензомоторної пили" та "Розкряжування колоди механізовано".

ІІ етап був найважчим, адже учасникам довелося подолати маршрут (вказаний на карті) протяжність якого становила понад вісім кілометрів та визначити близько 50 зразків із профільних дисциплін (гербарію трав’янистих рослин-індикаторів, шишок, фітопатологічних хвороб та ентомологічних шкідників,облиснених та необлиснених пагонів, насіння деревних і чагарникових видів, лісових звірів і птахів, деревини тощо). Також  враховувався  загальний  час  на проходження етапу

ІІІ етап – таксація окремого ростучого дерева (окомірно), колоди та насадження (інструментально).

Перед оголошенням результатів змагань було проведено цікаву вікторину від FSC.

З заключним привітальним словом до учасників змагань звернувся директор ННІ лісового і садово-паркового-господарства НУБіП України Петро Лакида та заступник директора Боярської ЛДС Юрій Несторяк.

Команда Луцького НТУ гідно представила університет показавши гарні результати, та була нагороджена грамотою за особливі успіхи у визначенні ботанічних зразків.

Юрій Шимчук, асистент кафедри галузевого машинобудування та лісового господарства