Студенти ЛНТУ – учасники міжнародного проєкту «Літня школа урбаністики 2021» у Кривому Розі

Студенти ЛНТУ – учасники міжнародного проєкту «Літня школа урбаністики 2021» у Кривому Розі

Впродовж майже двох тижнів близько 20 студентів з різних міст України, в рамках міжнародного проєкту «Літня школа урбаністики 2021», працювали над Концепцією інтегрованого розвитку Кривого Рогу. Серед усіх учасників були і представники Луцького національного технічного університету, а саме: студентка групи БДН-41 Катерина Боярчук, студентка груп АМм-21 та БДНмз-21 Софія Ляшук та старший викладач кафедри будівництва та цивільної інженерії Олег Верешко.

За період роботи школи, учасники підготували чудову презентацію результатів розроблення інтегрованої концепції розвитку міста Кривого Рогу, до якої увійшли: граф-аналіз районних просторів міста; потенціал територій районів міста; якість міського середовища у розрізі районів міста; концепція рейкового внутрішньоміського транспорту у районах міста; облаштування вуличного простору; організація безбар’єрного доступу; дизайнерські візуалізовані рішення реновації мікрорайонів, вулиць, алей та інших об’єктів інфраструктури міста для посилення його туристичного потенціалу і привабливості.

Створені учасниками «Літньої школи урбаністики 2021» рішення, місцева громада планує реалізувати на практиці під час подальшого благоустрою «сталевого серця» України.

Школа урбаністики – це міжнародний проєкт, що реалізовується завдяки Фонду підтримки будівельної галузі в України, спрямований на навчання студентів традиційним та експериментальним методам містобудівного проектування. Тому, будучи постійним учасником даного проєкту, є можливість оволодіти сучасними практиками у створенні якісного та безпечного міського середовища. Під час спілкування з найкращими українськими та закордонними колегами у сфері містобудування, можна отримати важливий досвід і втілити вже у своїй роботі найкращі світові практики. І ось, коли закінчилася Літня школа, уже з нетерпінням очікуємо вже наступної, адже будуть нові зустрічі зі своїми уже добре знайомими колегами та новими цікавими людьми, будуть нові міста, нові проєкти, нові ідеї…

Поділилася враженнями від участі у проєкті студентка Катерина Боярчук: «Насамперед, будь-яка Школа урбаністики – це чудовий досвід та шанс проявити свої кращі сторони. Але в першу чергу, це - люди та спільна ціль, яка об’єднала усіх учасників в одну команду. Особливість Літньої Школи урбаністики полягала в тому, що не було чіткого поділу на окремі групи. Усі ми співпрацювали один з одним, тим самим налагодили міцні дружні зв’язки і в результаті отримали позитивний результат. Сподіваюсь, наші пропозиції будуть втілені в реальність і ми знову зустрінемось на наступних Школах урбаністики».

«Для мене ця школа є уже четвертою. Кожна вирізнялась своїми особливостями та не була схожа на попередню. Створення нових концепцій розвитку міст, розробка мікрорайонів, парків, дорожніх розв’язок тощо, в реальних умовах організації простору, для кожного з учасників можна вважати хорошим практичним досвідом. Школа урбаністики у м. Кривий Ріг вирізнялась своєю масштабністю «польоту творчості», тому що охоплювалось все місто.

На мою думку Школа Урбаністики – це чудовий трамплін розвитку нас, як спеціалістів напрямку містобудування та неоціненний практичний досвід, котрий можна отримати як від вітчизняних, так і закордонних фахівців», - додає студентка Софія Ляшук.

За словами декана факультету архітектури, будівництва та дизайну ЛНТУ Олександра Андрійчука, студентам надаються усі можливості для отримання практичних професійних навичок та взаємодія із досвідченими професіоналами: «Студенти будівельники та архітектори під час літніх канікул мають можливість не тільки відпочивати та набиратися сил для нового навчального року, але й підвищують свої професійні вміння. Двотижнева участь в черговій школі урбаністики в Кривому Розі – це, перш за все, живе спілкування з професіоналами з містобудування та урбаністики, а також вирішення реальних практичних завдань щодо покращення міського простору Кривого Року.

На факультеті архітектури, будівництва та дизайну для студентів надаються всі можливості, щоб після отримання диплому про вищу освіту у них були не лише теоретичні знання, але й досвід практичної роботи – щоб вони були максимально підготовлені до професійної діяльності».

Старший викладач кафедри БЦІ Олег Верешко