Студенти ЛНТУ вшанували пам’ять тих, хто не залишив варту на Чорнобильській АЕС

Студенти ЛНТУ вшанували пам’ять тих, хто не залишив варту на Чорнобильській  АЕС

20 квітня 2021 року кафедрами туризму та готельно-ресторанної справи, іноземної та української філології і бібліотекою Луцького НТУ було проведено захід «Вшанування пам’яті тих, хто не залишили варту на Чорнобильській  АЕС».

Студенти 1 курсу спеціальностей «Туризм» та «Міжнародні економічні відносини», у рамках навчальних дисциплін «Організація екскурсійної діяльності» та «Ділова українська мова» провели пішохідну екскурсію найцікавішими місцями Луцька. Свою професійну майстерність студенти продемонстрували у ролі екскурсоводів.

Від центральної площі – Театрального майдану, учасники екскурсії рушили  до пам’ятника Т. Г. Шевченка. Вінтюк Дмитро зауважив: «Пам'ятник великому українському поету і мислителю Т.Г.Шевченку  відкрито у 181-у річницю з  Дня народження великого українця — 9 березня 1995 року». Доцент кафедри іноземної та української філології Наталія Шкляєва зазначила: «Т.Г. Шевченко – одна з найобдарованіших у світі постатей. Про це свідчить велика кількість зведених йому на планеті пам’ятників. Де б не були українці, вони завжди несуть любов до рідної землі і любов до Т.Г.Шевченка».

Демидюк Світлана, прямуючи вулицею Шопена, розповіла: «У кінці ХІХ ст. означена вулиця називалася Таборова, адже закінчувалася перед Сапалаївкою, за якою було «таборище». На початку ХХ століття на Таборовій було зведено Земську лікарню (з кінця 1950-х до 1984 року – будинок Волинського краєзнавчого музею)».

Гроголь Аліна зауважила, що пам’ятник жертвам Чорнобиля на Меморіалі Слави в Луцьку, присвячений 3000 ліквідаторам і 160 тисячам волинян,  постраждалим від аварія на ЧАЕС 26 квітня 1986 року.

Доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Оксана Громик розповіла реальну історію Василя Ігнатенка – пожежника, який гасив пожежу на 4-му реакторі ЧАЕС. Саме історію Василя і Людмили Ігнатенків знає весь світ завдяки серіалу «Чорнобиль». Чорнобильська трагедія – це жорстке і безкомпромісне попередження людству.

Про ліквідаторів аварії та їхній подвиг розповіли провідний бібліотекар Людмила Петрина та провідний бібліограф Євгенія Будчик, зауваживши: «З глибокою пошаною схиляємо голови перед ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС, за подвиг, під час якого вони віддали своє здоров’я, ставши на шляху сліпої ядерної стихії,  захистили  не лише українську землю, а й усе людство від поширення смертельної небезпеки».          

Захід завершився хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника загиблих ліквідаторів та жертв Чорнобильської катастрофи…

Оксана Громик,  доцент  кафедри туризму та готельно-ресторанної справи