Студенти ЛНТУ зустрілися з агентом з митного оформлення

Студенти ЛНТУ зустрілися з агентом з митного оформлення

Важливою складової якісної підготовки фахівців на кафедрі міжнародних економічних відносин факультету бізнесу та права Луцького НТУ є практична підготовка, яка забезпечується, у тому числі, і через залучення практиків до викладання окремих тем фахових дисциплін.

Лише у цьому навчальному році здобувачі вищої освіти бакалаврського та магістерського рівнів за спеціальністю 292 Міжнародні економічні відносини мали можливість прослухати лекції таких фахівців-практиків як: Юлія Демчук начальник відділу супроводу нових проектів та реклами автозаводу «Богдан»; Максим Дмітрієв - IT-Архітектор бізнес фінансових систем управління НАТО; Олена Нікотіна - завідувачка прес-служби адміністрування субсайту та комунікацій з громадськістю ГУ ДПС у Волинській області; Олена Приступа Головний державний аудитор відділу організаційної роботи Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області.

25 березня 2021 року, в рамках вивчення дисциплін «Інформаційні системи та технології в МЕВ», «Світовий ринок товарів та послуг», «Глобальна економіка», відбулася чергова зустріч студентів спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини факультету бізнесу та права Луцького НТУ з агентом з митного оформлення ТОВ «МІ-7» Ігорем Юхимчуком.

Значна увага здобувачів була зосереджена на особливостях роботи з програмним забезпеченням, яке використовується для електронного декларування товарів. Крім того, обговорили створення електронної митної декларації, розглянули таблиці розрахунку митної вартості товарів під час оформлення ВМД, систему підготовки інвойсів, пряму роботу з внесення інформації по інвойсу з таблиць MSExcel.

Також деталізували заповнення, друк, перевірку і формування електронної копії ВМД. Ознайомилися з документами, що підтверджують країну походження товару, документами для підтвердження митної вартості, картками акредитації, повідомленням про транзитне переміщення, специфікацією. Студентам була продемонстрована повна візуалізація бланка ВМД, навчальна система з розрахунку фактурної та митної вартості товару. Удосконалили навички з користування мережевими базами даних.

Також, в процесі проведення заняття, обговорили особливості митних та преференційних режимів, квотування, сезонні мита та інші важливі аспекти, які потрібно враховувати при здійсненні зовнішньоторговельних операцій.

Щиро дякуємо Ігорю Юхимчуку за надзвичайно цікаву, змістовну, насичену та професійно проведену зустріч! Запрошуємо інших стейкхолдерів спеціальності 292 Міжнародні економічні відносини факультету бізнесу та права Луцького НТУ долучатися до практичної підготовки студентів!

Кафедра МЕВ