Студенти-матеріалознавці відвідали підприємство оборонної промисловості України ЛРЗ «Мотор»

Студенти-матеріалознавці відвідали підприємство оборонної промисловості України ЛРЗ «Мотор»

Днями студенти технологічного факультету Луцького НТУ спеціальності «Прикладне матеріалознавство»відвідали державне підприємство «Луцький ремонтний завод «Мотор». Майбутні інженери-матеріалознавці наглядно ознайомились з виробництвом та ремонтом деталей авіаційної техніки.

Екскурсія заводом почалась з ремонтного цеху, де Тетяна Дмитрук (начальник цеху і випускниця кафедри матеріалознавства) показала студентам процес розбирання, діагностування та складання вузлів авіаційної техніки. В термічному цеху зацікавленим та допитливим продемонстрували нові печі для термічної та хіміко-термічної обробки, в виробничому – начальник цеху цікаво представив нові шліфувальні машини, одна з яких доводить сферичні поверхні до найвищої точності 0,001 мкм, закцентувавши увагу на тому, що таких машин в Україні всього дві.

Студенти ознайомились з методами відновлення лопаток, які використовуються безпосередньо на даному підприємстві. Електро-ерозійний метод виготовлення деталей, який студенти вивчали на лекціях в університеті, матеріалознавці побачили наглядно і мали змогу ще краще зрозуміти суть даного методу.

Пізнавально було побувати і в відділі спектрографічного аналізу, де керівник цього відділу Юлія Шух (також випускниця кафедри матеріалознавства) ознайомила з методикою спектрографічного аналізу та продемонструвала електронний мікроскоп. Екскурсія завершилась у відділі контролю якості. Тут Наталія Андріївна (начальник відділу) розповіла про особливості контролю якості гумових виробів, детально, з використанням комп’ютерної програми, пояснила відмінності між перегрітою структурою деталей авіації та вихідним її станом, а також розповіла про сучасні методи встановлення причин руйнування деталей.

Кафедра матеріалознавства Луцького НТУ щиро вдячна за таку пізнавально-навчальну фахову екскурсію керівництву ДП «ЛРЗ»Мотор».

Доц. кафедри матерілознавстваІмбірович Н.Ю.