Студентів будівельного та архітектурного напрямків кличуть на ISOVER-2020

Студентів будівельного та архітектурного напрямків кличуть на ISOVER-2020

На базі кафедри будівництва та цивільної інженерії Луцького національного технічного університету проведено науковий семінар «Студентський конкурс ISOVER-2020».

Семінар був присвячений ознайомленню з компанією та оголошенню умов участі в міжнародному студентському конкурсі. Завідувач кафедри будівництва та цивільної інженерії Ольга Ужегова розповіла про історію участі студентів кафедри у міжнародних конкурсах та їх перемоги. Доцент кафедри будівництва та цивільної інженерії Орест Пахолюк висвітлив питання енергоефективності в будівлях, ефективного проектування та застосування розрахункових програмних продуктів.

У семінарі взяв участь технічний спеціаліст ТОВ «Сен-Гобен Будівельна Продукція Україна» Олександр Куц, який надав вичерпну інформацію про умови конкурсу, його історію та цьогорічне завдання.

Історія розвитку найбільших промислових підприємств, об’єднаних у концерн «Сен-Гобен», налічує вже понад 350 років. Його засновано у 1665 році у Франції як королівську дзеркальну мануфактуру. Перше замовлення «Сен-Гобен» отримав на виробництво та поставку дзеркал для Версальського палацу у Франції. «Сен-Гобен» об’єднує більше 1000 компаній у 67 країнах світу, постійний штат перевищує 170 000 співробітників.

«Мультикомфортний будинок» - це передове рішення групи Saint-Gobain в області енергоефективного будівництва. Максимальні витрати теплової енергії на опалення у Мультикомфортному будинку становлять 15 кВт*год / м2/рік. Мультикомфортний будинок Saint-Gobain відповідає всім вимогам, що висуваються до «пасивного будинку», і при цьому має додаткові переваги, що забезпечують високий рівень комфорту:

-ороша акустика;

-оптимальне освітлення;

-висока якість повітря всередині приміщень;

-пожежна безпека;

-екологічність.

Принципи проектування Мультикомфортного будинку Saint-Gobain:

У Мультикомфортному будинку Saint-Gobain на опалення щорічно витрачається менше 15 (кВт ? год)/м2. Низька витрата теплової енергії забезпечується завдяки скороченню тепловтрат за рахунок застосування:

-масивного безперервного теплоізоляційного шару по всьому зовнішньому контуру будівлі;

-герметичної оболонки по внутрішньому контуру будівлі;

-утеплених віконних профілів і ефективного скління;

-системи вентиляції з рекуперацією тепла більше 80%.

Вартість будівництва Мультикомфортного будинку часто виявляється лише трохи вище середніх витрат на будівництво «звичайного» будинку. Навіть якщо в процесі будівництва ці витрати перевищать бюджет на 5-8%, вони все одно почнуть окупатися з самого першого дня експлуатації будівлі за рахунок низького енергоспоживання.

Проектувати і будувати об’єкти за пропонованою технологією допомагають «Альбом конструктивних рішень» і комп’ютерна програма ISOVER Multi-Comfort House Designer.

На даний час будівництво Мультикомфортних будинків за технологіями Saint-Gobain активно ведеться в Чехії, Фінляндії, Франції, Італії, Німеччини, Австрії, Данії, Швейцарії, Росії.

Студентський конкурс «Мультикомфорт» – це міжнародний конкурс, заснований на принципах програми «Сен-Гобен Мультикомфорт». Вперше він був організований у 2004 році Saint-Gobain ISOVER у Сербії і став міжнародною подією у 2005 році. В останньому конкурсі в Мілані взяло участь понад 2200 студентів з 34 країн.

Метою студентського конкурсу «Мульти комфорт» є розробка проекту на основі стійкого дизайну, енергоефективності та програми MULTI COMFORT: Тепловий комфорт, акустичний комфорт, візуальний комфорт та якість повітря у приміщенні, щоб створити кращі та чудові місця для проживання всюди.

Щороку Сен-Гобен обирає країну з архітектурним викликом і дуже тісно співпрацює з місцевою владою, щоб розробити завдання, яке вирішить реальні соціальні та культурні проблеми. Студенти різних університетів у всьому світі пропонують свої найкращі ідеї.

Учасниками конкурсу можуть стати студенти факультетів архітектури, дизайну та будівництва або інших спеціальностей у країнах, де проводиться конкурс. До участі запрошуються студенти з 1-го по 6-й курс навчання, як індивідуально, так і в командах у складі 2-х учасників. На прохання місцевого представництва компанії Сен-Гобен і залежно від особливостей країни в команді може бути до 3-х учасників.

Студент не може входити до двох різних команд, які подають проекти на той самий конкурс. Кожна команда може подати лише один проект. Команда не може брати участі у двох різних національних етапах конкурсу.

Орест Пахолюк,

доцент кафедри будівництва та цивільної інженерії