«Ті, що відкривають шлях до успіху». #10 Кафедра електроніки та телекомунікацій

«Ті, що відкривають шлях до успіху». #10 Кафедра електроніки та телекомунікацій

На сайті Луцького НТУ триває проект «Ті, що відкривають шлях до успіху», де ми знайомимо вас зі своїми кафедрами, їхніми особливостями, інноваційними розробками та унікальними досягненнями, і головне – людьми, завдяки яким наші випускники стають успішними!

Сьогодні ми презентуємо вам кафедру електроніки та телекомунікацій, яку із моменту її створення очолює завідувач Валентин Юрійович Заблоцький. Кафедра функціонує у складі Технологічного факультету, під керівництвом декана Олега Васильовича Заболотного.

Привіт! Ми раді розповісти вам про нашу кафедру та усі її переваги. Кафедра «Електроніки та телекомунікації» створена у 2016 році згідно з розпорядженням ректора Луцького НТУ. У нашій команді працюють 12 викладачів, серед яких 10 кандидатів наук і доцентів та 2 ст. лаборанта.

Знайомтесь:

На кафедрі здійснюється підготовка бакалаврів та  магістрів за двома спеціальностями:

171 – ЕЛЕКТРОНІКА / ELECTRONICS

за освітньою програмою: технічне забезпечення безпеки;

172 – ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ ТА РАДІОТЕХНІКА / TELECOMMUNICATIONS AND RADIO ENGINEERING

за освітньою програмою: системи та мережі оптичного і мобільного зв’язку

Сучасне життя неможливо уявити без електроніки. Це бортові комп’ютери автотранспорту, вимірювальна техніка, діагностичне обладнання, різноманітна медико-біологічна апаратура тощо.

Під час навчання на спеціальності наші студенти отримують знання у різних галузях професійної і практичної електроніки, сучасних системах обробки інформації, засобів охоронних, пожежних систем сигналізації, методів вимірювань і обробки даних та графічного представлення результатів. Ми надаємо їм усі необхідні знання та навички в галузі проектування, виробництва, експлуатації, випробувань і технічного обслуговування аналогових і цифрових систем, обладнання, електронних та телекомунікаційних систем. Крім того, вони набувають навичок практичного використання комп'ютерних засобів.

Обравши спеціальність «Електроніка» ви зможете отримати чимало професійних вмінь:

- розроблення систем пожежної сигналізації та оповіщення, систем відеонагляду та обмеження доступу;

- проектування однорівневих та багаторівневих систем безпеки;

- обирати та запрограмувати логічні контролери для систем «розумний будинок», «розумне місто».

Не менш важливим і перспективним напрямком новітніх технологій є телекомунікації. Головну роль у розвитку інформаційного суспільства в Україні, національної інфраструктури та інтеграції у світову інфраструктуру відіграють саме інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ). Темпи розвитку ІКТ перевищують показники росту економік технологічно розвинутих країн світу, а світові розробки в галузі телекомунікації стали найвдалішими проектами.

Отож, завдяки освітній програмі системи та мережі оптичного і мобільного зв’язку, наші студенти отримують наступні професійні вміння:

- контроль та діагностування стану обладнання і програмного забезпечення інформаційних та телекомунікаційних мереж, мереж теле- та радіомовлення, систем передачі, систем комутації, кінцевих пристроїв користувача;

- забезпечення номенклатури та нормативної якості надання послуг електрозв’язку;

- аналіз результатів вимірювання параметрів і робочих характеристик інформаційних та телекомунікаційних мереж, систем передачі, систем комутації;

- виконання профілактики та технічного обслуговування обладнання інформаційних і телекомунікаційних мереж, систем передачі, систем комутації.

Важливо знати, що після проходження навчання у нас, ви отримаєте диплом фахівця, який без зусиль зможе знайти роботу в сфері інфотелекомунікації. Наші випускники мають можливість працювати на інженерних та управлінських посадах провідних підприємств, організацій та їх представництв: в сфері електроніки, телекомунікації, програмного забезпечення та інформаційних технологій.

І хоча кафедра створена лише наприкінці 2016 року, у плані матеріально-технічної бази- розвивається постійно. Так, впродовж 3 років колективом кафедри створено 3 сучасних спеціалізованих лабораторії. Навчання у них забезпечує отримання високого рівня умінь та практичних навичок.

Спеціалізований кабінет кафедри ЕіТК

Новостворена лабораторія розширює можливості студентів у навчанні і дозволяє отримати як теоретичні, так і практичні знання одночасно. Спеціалізований кабінет електроніки і телекомунікації умовно поділяється на дві зони. Демонстраційна частина лабораторії спрямована на те, аби студенти могли зручно розміститися на кріслах без парт, які з легкістю можна повернути чи переставити і водночас законспектувати навчальний матеріал. Ця ж зона кабінету обладнана проектором та екраном для презентацій.

Більша частина аудиторії призначена для отримання практичних знань. Тому у ній розміщене відповідне обладнання, сучасні установки та спеціалізовані стенди. Перші практичні навички, які тут отримають студенти є основи пайки, монтажу і демонтажу елементів електронної техніки. Колективом кафедри були розроблені спеціалізовані стенди, які дозволяють забезпечити стабільне живлення для електронної техніки з різними напругами і струмами, що потребують окремі їх компоненти.

У кабінеті також є обладнання примусової витяжної вентиляції та кондиціонер для комфортного перебування. Крім того, за підтримки кафедри прикладної механіки була розроблена установка, яка дозволяє проводити гравіювання на платах і утворювати різноманітні малюнки, наприклад на фанері. Усі вироби створюються на допомогою комп’ютерної техніки.


Тож, у лабораторії студенти виконують роботи з проектування електронної техніки і друкованих плат. У планах кафедри облаштувати спеціалізований кабінет комп’ютерною технікою і 3D принтером, які дозволятимуть виготовляти не електронні, але також дуже важливі корпусні елементи й створювати готові вироби, які можна буде експлуатувати і використовувати у побуті.

Лабораторія технічних засобів безпеки та діагностування

До дня науки при кафедрі електроніки та телекомунікацій Луцького НТУ відкрито сучасну лабораторію технічних засобів безпеки та діагностування. Вона була створена та обладнана за особистої підтримки ректора Петра Савчука, а також кафедри прикладної механіки і ТзОВ «Арсенал СТ», котрі спонсорували ініціативу.

Лабораторія оснащена новітнім обладнанням, у ній представлені варіанти систем охоронної сигналізації. Нині у лабораторії вивчаються чотири базові дисципліни: системи відеонагляду, системи пожежної сигналізації, організація побудови охоронної системи, теорія систем безпеки. Крім того, вона використовується для проведення системи обмеження доступу первинних засобів інформації, де досліджуються давачі, як окремі складові. У разі дообладнання лабораторії комп’ютерами, у студентів з’являється можливість вивчати тут дисципліну «Програмне забезпечення» та застосовувати здобуті знання на практиці.

Лабораторія мобільного зв’язку

У канікулярний період зими 2019-2020 року силами кафедри завершено модернізацію лабораторії мобільного зв’язку, де встановлено базові станції мобільної мережі та інше спеціалізоване обладнання, яке допоможе підвищити рівень підготовки студентів спеціальності телекомунікації та радіотехніка.

Крім того, з метою забезпечення якісного навчального процесу на кафедрі функціонують ще мультимедійна лабораторія, лабораторія електричних кіл та сигналів, лабораторія електроніки.

Під керівництвом доцента кафедри Сергія Мороза наші студенти власноруч виготовили навчальний стенд для дослідження потенціометричних датчиків, який буде використовуватися на дисципліні «Первинні засоби перетворення інформації».

Колектив кафедри є активним учасником Наукових пікніків, які проводяться щорічно і викликають інтерес у дітей та молоді. Щорічно на таких заходах кафедра презентує власні нові розробки і намагається бути цікавою та різноманітною.

Уже кілька років поспіль Заблоцький В.Ю. входить до складу журі конкурсу-змагання з радіоелектронного конструювання, який проводить центр науково-технічної творчості учнівської молоді.

Вихованці освітніх закладів області мають змогу показати свої вміння, навички та обмінятися досвідом. В програму конкурсу-змагання входили:

– теоретичний залік;

– розробка друкованої плати;

– монтаж радіоелектронного пристрою.

А ще наша кафедра тісно співпрацює із рядом провідних профільних підприємств та організацій. Напрриклад, фахівці ДП ЛРЗ «Мотор» та ПАТ «Укртелеком» є головуючими на засіданнях державних екзаменаційних комісій за спеціальностями кафедри.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Волинські оптичні мережі» з радістю направляє на навчання своїх працівників, а також проводить майстер класи щодо монтажу та експлуатації телекомунікаційних мереж.

Спільно з фахівцями державного підприємства «Український державний центр радіочастот» реалізовуємо спільні проекти та на базі підприємства відбуваються цікаві та змістовні екскурсії.

Світ рухається вперід і ми не можемо стояти осторонь нововведень, пізнання світу і постійного розвитку. Саме тому наші студенти та викладачі активно співпрацюють і навчаються у закладах вищої освіти за кордоном, а також беруть участь у різноманітних міжнародних заходах. До прикладу, викладачі кафедри є постійними учасниками міжнародних наукових конференцій - Modility IoT, DSMiE, Interpartner та інші. Натомість студенти активно долучаються до програм семестрового навчання в університетах - партнерах. Так, наприкінці 2019 року студент гр. ТК-31 Логоша Андрій перебував на семестровому навчанні у Лодзькій політехніці (м. Лодзь, Польща).

Колектив кафедри постійно вдосконалюється, а тому викладачі проходять міжнародне стажування. Доценти Баховський П.Ф., Селепина Й.Р., Ткачук А.А. та Приступа С.О. упродовж 2018-2019 років пройшли стажування у Люблінській політехніці (м. Люблін, Польща) та отримали відповідні сертифікати.

У рамках програми «Ерасмус+» з 29 квітня по 2 травня 2018 року на кафедрі електроніки та телекомунікацій викладачі університету Памуккале (Туреччина), Нігуль Кабай та Севілей Четін провели 8-ми годинні курси з електроніки. Натомість, завідувач кафедри Заблоцький В.Ю. виконав 8 годинний курс мобільності викладача. Доцент кафедри Хвищун М.В. у 2019 році проходив стажування у корпорації Allometrics Inc. (США). Водночас, він протягом 2017-19 років є постійним учасником наукових досліджень, що проводяться компанією Microoptik BV місто Schoondijk, (Нідерланди).

Усе в нашому світі пов’язане із електронікою, а тому наші випускники затребувані на ринку праці, а майстерність справжнього фахівця завжди високо цінується.

Якщо ви бажаєте пов’язати своє життя із електронікою чи телекомунікаціями, ви можете довіритеся нашій дружній команді професіоналів! Ми знаємо, як зробити ваше навчання цікавим, ми можемо здійснити ваші мрії і дати впевнений старт в успішне майбутнє!