«Ті, що відкривають шлях до успіху». #16 Кафедра товарознавства та експертизи у митній справі

«Ті, що відкривають шлях до успіху». #16 Кафедра товарознавства та експертизи у митній справі

У рамках проекту «Ті, що відкривають шлях до успіху», ми продовжуємо знайомити вас з кафедрами Луцького НТУ, їхніми особливостями та унікальними можливостями, і головне – з людьми, завдяки яким наші випускники стають успішними!

Свої двері сьогодні відкриває кафедра товарознавства та експертизи у митній справі (факультет бізнесу).

Успіх – ось, що створює великих людей…

(Наполеон Бонапарт)

Ми навчимо Вас бути успішними, адже досягають вершин освічені та наполегливі, справжні фахівці та майстри своєї справи. А ми вміємо працювати на ринку освітніх послуг сьогодення. Ми - це кафедра товарознавства та експертизи в митній справі Луцького НТУ, ті, що ВЖЕ є територією успіху!

Кафедру товарознавства та експертизи в митній справі було створено у  2003 р. Кафедр технічного спрямування, адже очолила її доктор технічних наук, професор Л.І. Байдакова, здобула вагоме місце у складі факультету бізнесу, об’єднавши економічний та технічний напрямок підготовки фахівців. Сьогодні – це одна із небагатьох кафедр у західному регіоні України, яка готує товарознавців-експертів, працівників митних органів, митних брокерів, спеціалістів Держпродспоживслужби, торгово-промислових палат, прикордонної служби тощо.

Це колектив з 10 викладачів, які професійно і наполегливо вчать студентів осягати наукові горизонти, вдосконалюватись, досліджувати та ідентифікувати споживні властивості товарів, вивчати митне декларування та митну справу. Нині завідувачем кафедри є молода та перспективна к.т.н. Олена Пахолюк. Кафедра функціонує у складі факультету бізнесу, під керівництвом декана Надії Ковальчук. Отож, наш колектив:

Викладачі постійно вдосконалюються, починаючи від проходження тренінгів для саморозвитку, закінчуючи науковими стажуваннями в Португалії, Молдові, Польщі.

Наші викладачі – члени журі У ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад та конкурсів наукових робіт з товарознавства, у професійних конкурсах студентської майстерності з товарознавства, оргкомітетах міжнародних конференцій та редколегій наукових видань.

У нас функціонує спеціалізована вчена рада із захисту кандидатських дисертацій з товарознавства, головою якої є  Байдакова Л.І. Якщо Ви хочете стати науковцем чи викладачем ЗВО, у нас є можливості для здійснення Вашої мрії.

На кафедрі багаторічно випускається збірник наукових праць «Товарознавчий вісник», який є фаховим для науковців технічних наук. Ми акумулюємо наукові здобутки товарознавчої спільноти усієї України.

Наші викладачі – учасники солідних міжнародних конференцій, наукові результати яких публікуються в наукометричній базі Scopus та Web Of Science.

Ми – активні учасники телепередач у місцевих ЗМІ, нас запрошують як експертів із проблемних питань якості та безпечності товарів та послуг.

На базі кафедри товарознавства та експертизи в митній справі сформовано Волинський осередок Всеукраїнського товариства товарознавців та технологів.

Кафедра товарознавства та експертизи в митній справі – це територія успіху, адже ми підготували випускників, якими пишаємося і які з радістю відвідують наші заняття уже в якості гостьових лекторів, роботодавців, мотивуючих особистостей і вдячних колишніх учнів.

Давайте поринемо у спогади студентських років очима колишніх студентів.

Юлія Олімпіюк, заступник начальника відділу зовнішніх зв’язків Волинської ТПП:

«Я завершила Луцький національний технічний університет у 2007 році за спеціальністю «Товарознавство та експертиза у митній справі».

Навчання на кафедрі для мене було дуже цікавим, насиченим та змістовним, адже містило широкий ряд знань, які я використала на практиці, у своїй наступній професійній діяльності.

Відкрите та дружнє ставлення викладачів, керівництва кафедри формувало сприятливу  атмосферу у колективі та заохочувало до здобуття нових навичок студентами.

Висловлюю повагу та вдячність університету та викладачам за отримані знання та безцінний  досвід. Мої викладачі – це професіонали, високоосвічені люди, що мотивували й вказали правильний напрямок для мого професійного зростання!»

Богдан Бакаєвич, аеропорт Бориспіль, інспектор ДПСУ:

«2011року я закінчив ЛНТУ. Проте вересень 2006р. не зітреться з пам'яті ніколи. Ми, ще зовсім діти, схвильовані та розгублені сиділи в актовій залі ЛНТУ (в аудиторії для лекцій) і з тривогою в серці кожен задавав собі питання: «А чи не помилився я у виборі закладу освіти, у виборі професії?»

Різноманітні заходи, колективні свята і зустрічі проходили в живій обстановці, в дискусіях, де кожен міг висловити свою думку. Цим я завдячую усім викладачам кафедри, їх високому професіоналізму. Ці мудрі наставники дали мені не лише глибокі знання, а й вміння жити, реалізовувати себе в суспільстві. Вони всі - фахівці з високими науковими званнями і разом з тим - вони просто добрі і чуйні люди, які віддавали і віддають частинку свого серця кожному студентові. Тому на кафедрі завжди панувала атмосфера любові та взаєморозуміння і вирішення будь-якого питання приносило лише позитив. 

Дякую усім...»

Олександр Стецюк, керуючий магазином ТОВ СІЛЬПО-ФУД м. Луцьк, вул. Рівненська, 89 (випуск 2007 р.):

«Цікаве було навчання!!! Пари старався не прогулювати, оскільки корисної та змістовної інформації, поданої на лекціях та лабораторних заняттях, було достатньо для освоєння теми. Викладачі завжди мотивували вивчити та знати більше, не зупинятися на досягнутому. Найцікавішими для мене були предмети  «Товарознавство» та «Сенсорний аналіз». Усе, що вивчав, знадобилось у моїй подальшій роботі. Пройшов професійних шлях від продавця до керуючого одного з найбільших магазинів міста Луцька. Велика вдячність усьому колективу кафедри за отримані знання!»

Назар Ющук, комерційний директор ТзОВ «Неріс», власник та засновник  ТзОВ «МІФ» – підприємства, що займаються займаються виробництвом та експортом заморожених ягід, грибів та фруктів (випускник 2008 р.)

«Отримавши освіту, працюю за фахом. І під час навчання, і зараз вважаю кафедру товарознавства та експертизи в митній справі дуже перспективною! Тут готують не лише товарознавців-експертів, фахівців митної справи, а й дають хорошу базову освіту для тих, хто займається безпосередньо виробництвом. Отримані на кафедрі знання з товарознавства, митної справи, організації торгівлі дали мені можливість відкрити власне підприємство та організувати експорт виробленої продукції».

Анна Жук, головний державний інспектор-експерт відділу товарознавчої експертизи та попередньої оцінки товарів управління товарознавчої, інженерно-технічної та криміналістичної експертизи спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Держмитслужби (випуск 2017 р.)

                                         

«Я безмежно вдячна викладачам кафедри товарознавства та експертизи в митній справі за мою освітню підготовку. Я отримала ґрунтовні знання з митної справи, торгівлі, експертизи товарів, які стали основою моєю професійної діяльності, так як зараз я працюю за фахом.

Я рада, що вибрала саме цю кафедру серед інших, тут працюють справжні знавці своєї справи».

Віктор Іваницький, підполковник СБУ

«Коли ми навчалися протягом 2000-2005 рр., то називали себе «Митниками»...і бачили себе на кордоні в формі. Ми були такі різні і такі єдині: у відвідуванні пар, у вмінні святкувати усі студентські свята і при цьому понаписувати усі конспекти і вивчити усі терміни. Ми активно вчилися, ще активніше відпочивали, ми не усі стали митниками, але точно усі, без винятку, стали професіоналами своєї справи.

Товарознавство та експертиза в митній справі – це та освітня програма, яка актуальна, однозначно, і зараз. Дякую усім викладачам кафедри за роки навчання і здобуті знання».

Олена Товстенюк,власниця мережі весільних салонів Angelo bianco

«Закінчила навчання за спеціальністю Товарознавство та експертиза в митній справі в 2006 році. Навчання в університеті дає можливість пізнати життя на етапі створення себе як особистості, познайомитись з новими цікавими людьми. А студентські роки – це дуже важливий етап у цьому процесі, бо саме тоді людина формується і починає свою активну діяльність. Дуже велика подяка всім викладачам за досвід, бажання та терпіння ділитись знаннями. Приємні спогади і одні з найкращих років».

Вікторія Макарчук, інспектор прикордонного контролю міжнародного аеропорту «Одеса»

«Навчання на кафедрі товарознавства та експертизи в митні справі Луцького НТУ є дуже цікавим та різнобічним. Здійснюється вивчення від виробництва та якісних характеристик товарів до їх митних формальностей: проводячи різні конференції, ярмарки та обмін досвідом. Все це здійснюється фахівцями високого рівня – нашими любими викладачами. Навчання на даній кафедрі стало світлим та позитивним періодом в моєму житті».

Нашим життям є наші студенти, які вміло поєднують теоретичні знання із практичними та лабораторними заняттями. На кафедрі функціонує науковий гурток «Світ товарознавства». Тому, ми не лише пишемо конспекти і опрацьовуємо презентації, ми проводимо лабораторні досліди з оцінки якості продуктів харчування, товарів непродовольчої групи, ми вивчаємо особливості експертизи дорогоцінних металів та виробів із них, культурних цінностей, наркотичних та вибухонебезпечних речовин, квітів та паливно-мастильних матеріалів, побутових електричних приладів та паперу, вивчаємо сучасну базу технічних регламентів та стандартів, особливості органічної сертифікації та екологічних експертиз. Ми вивчаємо особливості митного оформлення товарів, здійснення експертно-імпортних операцій з ними та митне законодавство, знання якого необхідне в сучасному бізнесі та державній боротьби з контрабандою товарів.

Наші студенти проводять щорічні Дні якості, де демонструють практичні результати власних досліджень та професійних умінь. Ми ділимось із студентами факультету бізнесу інших спеціальностей товарознавчими знаннями, результатами досліджень якості найрізноманітніших товарів і тішимося захопленими відгуками наших експериментів та досліджень. Ми проводимо щорічний круглий стіл «Проблеми підвищення якості і безпечності продукції», який є майданчиком для дискусій з проблемних товарознавчих питань. Ми об’єднуємо молодь у щорічній Міжнародній конференції «Якість та безпечність товарів», яка є актуальною і викликає все більший інтерес науковців.

Ми беремо участь в міжнародних студентських конференціях, олімпіадах та конкурсах наукових робіт і неодмінно отримуємо перемоги.

Наші студенти проходять практику на сучасних успішних підприємствах та установах, таких як Волинська торгово-промислова палата, Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр УВС України, ТОВ СІЛЬПО-ФУД, ПП «ПРАЙД СЕРВІС»,  ТзОВ «Неріс», Талфорт, БК «Інвестор» тощо та  мають можливість постійно знайомитись із виробничими процесами, обладнанням акредитованих лабораторій, роботою митниці Волинської області та міста Луцька.

Студенти кафедри товарознавства та експертизи в митній справі – постійні учасники благодійних ярмарок, ініційованих ректором Петром Савчуком та факультетом бізнесу, зокрема.

Ми беремо участь у наукових пікніках та днях Європи Луцької міської ради.

І, звичайно, ми вміємо відпочивати і проводити студентські роки незабутньо!

Ми перемагаємо на конкурсах краси, адже поєднання розуму та витонченості в образі молодої студентки товарознавця-експерта в митній справі таки неповторно!

Ми подорожуємо, надихаємось величчю природи і завжди знаємо, що споживати безпечно, як важливо вміти обирати якісне і ділимось нашим досвідом з іншими споживачами.

Ми щасливі працювати разом, крокувати сучасною стежиною знань, яка сьогодні є крутою траєкторією творчого та наукового пошуку, підкріпленою високими теоретичними знаннями.

Давайте навчатися разом і ставити спільні цілі, які успішно реалізуються у Вашому професійному житті!