«Ті, що відкривають шлях до успіху». #4 Кафедра соціального забезпечення та гуманітарних наук

«Ті, що відкривають шлях до успіху». #4 Кафедра соціального забезпечення та гуманітарних наук

Ми продовжуємо, започаткований на сторінках Луцького НТУ, проект «Ті, що відкривають шлях до успіху». Тут ми знайомимо вас зі своїми кафедрами, їхніми особливостями, досягненнями, унікальними розробками і головне – людьми, завдяки яким наші випускники стають успішними!

Тож наступні, кого ми готові представити –  кафедра соціального забезпечення та гуманітарних наук (факультет фінансів, обліку, лінгвістики та права).

Усім привіт! Ми раді презентувати нашу кафедру соціального забезпечення та гуманітарних наук. Вона функціонує у складі факультету фінансів, обліку, лінгвістики та права, під керівництвом декана Ігоря Андрущака.

У нашому дружньому колективі працюють 10 науковців та педагогів, які забезпечують викладання спектру гуманітарних дисциплін нормативного та вибіркового циклів. Понад десять років кафедру очолює прекрасна жінка та професіонал своєї справи -  кандидат історичних наук, доцент Оксана Жук.

Ми пишаємось тим, що однією із цілей Луцького НТУ є формування студента-фахівця, затребуваного на ринку праці, а також громадянина – патріота України.

Ми переконані, що гуманітарна складова є і буде важливою частиною навчального процесу в технічному університеті, не дивлячись на динамічний розвиток технологій та штучного інтелекту. Адже лише якісна гуманітарна підготовка, і зокрема, гуманістична спрямованість можуть стати запорукою того, що найсучасніші новітні технології будуть слугувати інтересам людини.

У 2018 році з допомогою нашого ректора Петра Савчука ми відкрили нову спеціальність 232 Соціальне забезпечення і тепер тут здобувають освіту 77 студентів денної та заочної форм навчання не лише Волинської, а й Рівненської та Львівської областей.

Ми запрошуємо на навчання за першим (бакалаврським рівнем) не лише випускників шкіл, а й за скороченою формою навчання – випускників коледжів.

Гасло кафедри: «Життя людини до тих пір має цінність - допоки людина здатна допомагати іншим». Колектив кафедри визначив своїм завданням підготовку конкуренто спроможних фахівців сфери соціального захисту.

Нашими головними перевагами є:

Найбільша цінність будь-якого університету та кафедри – це викладачі, які показують високий рівень педагогічної майстерності, фахових знань, корпоративної культури та толерантного ставлення студентів. Усі викладачі кафедри мають 20 і більше років науково-педагогічного стажу. Наша мета – формування у студентів громадянської свідомості та національно-патріотичної позиції, а також компетентностей, пов'язаних з критичним мисленням та гнучкими навичками.

Сильні сторони кафедри:

- Кафедра соціального забезпечення та гуманітарних наук – одна із ініціаторів впровадження нових курсів до циклу вибіркових дисциплін. Один з таких курсів, який був запроваджений в Луцькому НТУ з 90-х років – українознавство. Серед нових впроваджених нами курсів – Професійні комунікації, Корпоративна культура та діловий етикет, Основи національної ідентичності, Державне управління та місцеве самоврядування.

- Наші викладачі беруть участь у конкурсах проєктів, активно співпрацюють з державним та громадським сектором.  Доктор політичних наук, професор, академік Академії політичних наук України Валентин Малиновський демонструє приклад поєднання наукової та практичної діяльності. Валентин Ярославович –  автор багатьох монографій, підручників, навчальних посібників, словникових та енциклопедичних видань з державного управління, місцевого самоврядування, публічної служби, територіальної організації влади. Від початку реформи з децентралізації влади працює регіональним консультантом з юридичних питань проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» Асоціації міст України. У 2019 р. працював регіональним спеціалістом проекту «Фаза впровадження Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку (U-LEAD з Європою)». За його безпосередньої участі було створено або модернізовано одинадцять ЦНАП у Волинській та Рівненській областях. У 2019 р. став переможцем Премії «Люди року – 2019. Волинь» у рамках Всеукраїнської програми «Люди ХХІ століття».

- Зусиллями наших науковців-істориків під керівництвом доцента Оксани Жук було здійснено дослідження історії Луцького національного технічного університету. Підтвердженням професіоналізму наших викладачів-істориків, зокрема доцентів Оксани Жук та Ярослави Мартинюк є запрошення їх у 2019 і 2020 роках членами журі ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу–захисту учнівських науково-дослідних робіт з історії.

- Популяризація історії та культури Волині. За вагомий внесок у розвиток краєзнавчого руху у 2019 році колектив кафедри було відзначено Почесною грамотою Президії Національної спілки краєзнавців України.

Результатом краєзнавчо-пошукової діяльності стали видання монографій Михайла Костюка, Ярослави Мартинюк та Ірини Сушик.

За участі Оксани Жук у  грантовому проєкті соціальної дії у Луцькому замку було  встановлено Тактильну карту історичної частини Луцька (для людей з вадами зору) та записано аудіоекскурсію до неї.

-Активною популяризацією історії німецької національної меншини та етнічної групи бузьких голєндрів на Волині займається Михайло Костюк.  За його ініціативи та безпосередньої участі здійснюються історико-етнографічні дослідження колишніх німецьких та голєндерських поселень, налагоджена співпраця з Історичним товариством «Волинь»  і Товариством бузьких голєндрів у ФРН, а також Товариством німців Волині.

-Використання інтерактивних методів навчання. Лекції з політології багаторічного завідувача кафедри філософії, політології та права, доцента Олександра Ситника та професора Валентина Малиновського - це приклад ерудованості, професіоналізму та вміння зацікавити предметом. У доцентів Оксани Сільвестрової, Олени Сичевської-ВознякОльги Піменової студенти вчаться мистецтву дискутування, постановці та пошуку відповідей на проблемні питання на парах з філософії та соціології. Захоплюючими є заняття з історії української державності доцентів Оксани Жук, Михайла Костюка та Оксани Майбороди. Професійною майстерністю у проведенні занять з історії світової та української культури володіють доценти Ярослава Мартинюк та Ірина Сушик.

-Активна роль у проведенні просвітницьких заходів в університеті, на яких демонструють вміння публічних виступів, зокрема доценти.

-Впровадження гендерних підходів в освіту, формування гендерно-чутливого середовища в технічному університеті (участь у грантових проєктах, проведення гендерного аудиту Луцького НТУ та серії тренінгів Іриною Сушик та Оксаною Жук).

Кафедра соціального забезпечення та гуманітарних наук – згуртована, результативна та професійна команда однодумців, об’єднана модерною метою – створення сучасного освітнього простору для навчання та формування соціально відповідальної української молоді!

Соціальне забезпечення невідривне від суспільства і спрямоване на усі його верстви. Тому необхідність у спеціалістах такого напрямку існуватиме доти, доки існує суспільство!