ТРИ ДНІ ДЛЯ ПОДОЛАННЯ СТЕРЕОТИПІВ ТА КОНФЛІКТІВ, НАЛАГОДЖЕННЯ ДІАЛОГУ МІЖ МОЛОДДЮ СХОДУ, ПІВДНЯ ТА ЗАХОДУ УКРАЇНИ

Три дні для подолання стереотипів
та конфліктів, налагодження діалогу
між молоддю Сходу, Півдня та Заходу України

З 24 по 26 травня 2016 року, за підтримки Молодіжної Альтернативи голова студради факультету бізнесу Ірина Охват взяла участь у програмі «Єдність у різноманітті обмінні поїздки між Сходом і Заходом». Серед учасників поїздки були також молоді люди з Волинської, Рівненської, Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей. Програма складалася із цікавих тренінгів та зустрічей із представниками влади та молодіжних організацій. Тренерами два дні працювали Оксана Івасів, тренер Творчого центру ТЦК (Львів), і тренер Світлана Горобчишина.

Проблема, на розвязання якої спрямовано захід:

· встановлення діалогу між молоддю Сходу, Півдня і Заходу України;

· руйнація стереотипів у сприйнятті одне одного;

· формування простору, де можна почути думки учасників з різних областей та виробити спільне бачення вирішення конфліктів сучасної України;

· обмін досвідом у громадській діяльності;

· навчання учасників впливати на владу, змушувати владу чути громаду;

· встановлення тісних контактів між активною молоддю, задля розбудови цілісної суверенної України;

· реалізація спільних проектів направлених на подолання стереотипів, культурну та історичну єдність, толерантність, національну ідентичність.

Ірина взяла участь в тренінгу на тему «Управління конфліктами», під час якого мала можливість краще зрозуміти поняття «різноманітність» та «ідентичність», вплив стереотипів на суспільні відносини. Багато говорили і дискутували про «дискримінацію» та «толерантність», їх види та прояви у суспільних відносинах, про конфлікти, причини їх виникнення, типологію, стилі поведінки при конфліктах. Цікавою була зустріч з учасниками проекту «Школа лідерства голови Харківської обласної державної адміністрації». Молоді активісти Харківської області розповіли про проект та можливості, які вони отримають у майбутньому, про їхні ініціативи та заходи у яких вони брали участь.

Цікавим подарунком для учасників програми обміну стала екскурсія до Харківського гольф-клубу «Superior». Це особливе місце, в якому зібрані традиційні атрибути життя справжнього гольфіста. Незвична екскурсія до музею гольфу, сигарної кімнати та у Pro-shop, де можна віднайти все необхідне для професійної гри в гольф та тренувань: від ключок, м’ячів, бегів, одягу, до сувенірів та подарунків. В магазині представлено гольф-обладнання провідних виробників, модні колекції спортивного одягу всесвітньо відомих дизайнерів, авторські аксесуари. Учасники мали можливість покататися на електрокарах для гольфу і оглянути усі поля для гри, які займають 52 га, а також навчалися техніки гри у гольф, отримавши масу позитивних емоцій.

Другий день перебування в Харкові був присвячений навчанню як писати проекти, де і як шукати донорів та донорські організації.

Програма проекту також передбачала роботу дискусійного клубу «Практичні аспекти європейської інтеграції України та відносин між Україною та ЄС: бізнес-діяльність, проекти місцевого розвитку, зустрічі з партнерами по ЄС, історії успіху».

Третій день – зустріч з представниками місцевих молодіжних громадських організацій, представниками влади Харкова, відвідання Департаменту молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації та Харківського обласного центру молоді. Під час зустрічей йшлося про особливості реалізації молодіжної політики в Харківській області та самому Харкові, про конкурс соціальних проектів, який проводиться для МГО, цікаві молодіжні проекти, які реалізовуються молодіжними громадськими організаціями області, особливості написання проектів та роботу із грантодавцями.

Вечорами на учасників чекали прогулянка парком Горького та розваги на атракціонах, екскурсія до Фельдман-екопарк (http://feldman-ecopark.com/).

 

 

Дякуємо організаторам, тренерам та Молодіжній Альтернативі за надану можливість активістці факультету бізнесу Луцького НТУ Ірині Охват відвідати місто Харків та поспілкуватися з молоддю різних регіонів України!

Деканат факультету бізнесу