Триває набір на кафедру військової підготовки ЛНТУ!

Триває набір на кафедру військової підготовки ЛНТУ!

Кафедра військової підготовки Луцького НТУ запрошує на навчання охочих здобути військове звання.

Термін навчання – 2 роки.

Навчання проводиться за військово-обліковими спеціальностями:

 – Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів;
 – Бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів наземної артилерії;
 – Психологія.

Основні завдання кафедри військової підготовки:
– підготовка висококваліфікованих офіцерів запасу, які відповідають сучасним вимогам кваліфікаційних характеристик відповідних військово-облікових спеціальностей для військових підрозділів, частин та з’єднань Сухопутних військ;
– всебічне і гармонійне виховання студентів, формування у них патріотичних, ділових, морально-психологічних та військово-професійних якостей, необхідних для захисту Вітчизни;
– наукова робота, що спрямована на підвищення якості військової підготовки, розвиток і вдосконалення військової техніки та озброєння.

Військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу на добровільних засадах проходять громадяни, які мають або здобувають ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, придатні до військової служби за станом здоров’я та морально-діловими якостями.
Особи жіночої статі, які за станом здоров’я придатні до проходження військової служби, можуть залучатися до військової підготовки за військово-обліковими спеціальностями для заміщення військових посад.

Громадяни можуть проходити військову підготовку за рахунок коштів, які надходять від фізичних осіб, як плата за послуги у галузі вищої освіти, пов’язані з військовою підготовкою (за контрактом).
Громадянам, які навчаються на кафедрі за програмою підготовки офіцерів запасу, на період навчання надається відстрочка від призову на строкову військову службу згідно ст. 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

Випускники кафедри військової підготовки мають можливість:
– проходити службу у Збройних Силах України за призовом або контрактом.
– проходити службу в органах Служби безпеки України (зі збереженням офіцерського звання);
– проходити службу в частнах та підрозділах Державної прикордонної служби України (зі збереженням офіцерського звання);
– проходити службу в частинах Національної гвардії України (зі збереженням офіцерського звання);
– проходити службу в Національній поліції України (зі збереженням офіцерського звання).

Військова підготовка громадян планується та проводиться протягом одного (двох) навчальних днів на тиждень методом проведення «військового дня».

Після закінчення першого року навчання за програмою підготовки офіцерів запасу проводяться комплексні практичні заняття з вивчення курсу первинної військово-професійної підготовки та тактичної медицини протягом трьох тижнів (21 день) у поточному році за рахунок часу, відведеного на їх канікулярну відпустку.
Після закінчення другого року навчання за програмою підготовки офіцерів запасу проводиться навчальний збір у одній із військових частин. Тривалість навчального збору складає 30 діб.
Навчальний збір завершується складанням випускного екзамену та прийняттям Військової присяги на вірність Українському народові.
Після проходження повного курсу військової підготовки та атестації до офіцерського складу наказом Міністра оборони України присвоюється первинне військове звання молодшого лейтенанта запасу.

Зарахування громадян для проходження військової підготовки здійснюється за результатами конкурсного відбору та медичного огляду.
Конкурсний відбір громадян включає:
– оцінку рівня успішності навчання;
– професійно-психологічний відбір;
– оцінку рівня засвоєння програми допризовної підготовки;
– оцінку рівня фізичної підготовки.

Військова підготовка громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу здійснюється відповідно до Законів України « Про вищу освіту», « Про військовий обов’язок і військову службу», постанови Кабінету Міністрів України від 1 лютого 2012 року № 48 (зі змінами), інструкція від 14.12.2015р.  №719/1289 (зі змінами), а також інших нормативно-правових актів Міністерства оборони України та Міністерства освіти і науки України, Генерального штабу Збройних Сил України та командування Сухопутних військ Збройних Сил України.