У Луцькому НТУ говорили про неймовірні поєднання традицій та новацій у дизайні

У Луцькому НТУ говорили про неймовірні поєднання традицій та новацій у дизайні

14 травня, кафедра дизайну Луцького НТУ провела VI Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Традиції та новації в дизайні» в рамках якої, студенти різних курсів спеціальності «Дизайн» мали нагоду представити широкому загалу свої творчі розробки. Представлені дослідження фактично є напрацюваннями, які можуть лягти в основу їх майбутніх бакалаврських робіт. Суть досліджень полягає у тому, що студенти самі обирають тему для вивчення, опрацьовують її, аналізують, визначають сильні і слабкі сторони, приходять до певних висновків та дають власну оцінку проблемі.

За словами завідувача кафедри дизайну Сергія Пустюльги, участь у подібних конференціях – чудова практика для майбутніх спеціалістів, адже таким чином, вони вчаться критично мислити.  «Саме вмінням знаходити проблему, аналізувати та знаходити шляхи її вирішення фактично й вирізняється студент вищого навчального закладу. Наше завдання навчити молодь вирішувати проблеми сьогодення», - зазначає Сергій Пустюльга.   

Варто зазначити, що теми доповідей були дуже цікаві та різнопланові, зокрема, юні дизайнери розповідали про сучасні тренди у проектуванні еко-одягу; розробки логотипів у веб-дизайн; особливості використання об’єктів антистресу під час створення брендів і ребредингу. Крім того, цікавим було представлення сучасного моделювання одягу з народним оздобленням, про використання сучасних матеріалів у дизайні костюмів для художньої гімнастики, а також пізнавальною стала доповідь по розробку персонажів і образів для ілюстрацій дитячих книг.

Своїми враженнями від виступів студентів ділиться декан факультету архітектури, будівництва та дизайну Олександр Андрійчук:

«Дуже приємно вражений актуальністю досліджень і рівнем їхньої підготовки. Завдяки цьому студенти, що взяли участь у конференції, уже матимуть базове розуміння як готується наукове дослідження, як презентувати себе та результати своєї праці перед публікою, а також навчилися знаходити проблему і шляхи її вирішення.

Загалом, кафедра дизайну – одна з найбільш активних, адже їхній доробок мають можливість бачити усі працівники університету. Вони систематично беруть участь у виставках, масових заходах, їх постійно до всього долучають, а сьогодні ми мали можливість побачить їхні доробки й у науковій царині. Великі молодці!»

Олена Третяк, відділ іміджу та промоції