У Луцькому НТУ - міжнародна конференція «Науково-прикладні аспекти автомобільної і транспортно-дорожньої галузей»

У Луцькому НТУ - міжнародна конференція «Науково-прикладні аспекти автомобільної і транспортно-дорожньої галузей»

Попри карантинні заходи у державі, Луцький НТУ продовжує активно вести наукову та освітню діяльність. За допомогою онлайн застосунків, ЗВО згуртовує науковців, викладачів і студентів у дискусіях, круглих столах та конференціях. Сьогодні, 26 травня у Луцькому НТУ стартувала VI міжнародна науково-технічна інтернет-конференція «Науково-прикладні аспекти автомобільної і транспортно-дорожньої галузей». Відбувся захід з використанням платформи Google Meet.

Передусім, привітав учасників конференції завідувач кафедри автомобілів і транспортних технологій Луцького НТУ, а сьогодні модератор заходу Ігор Мурований.

Згодом вітальну промову виголосив ректор Луцького НТУ Петро Савчук, відзначивши важливість та актуальність конференції і в освітньому і в науковому середовищі.

«Це ключова конференція не тільки для нашого університету, але й для багатьох університетів та інституцій, які займаються розвитком і дослідженням в автомобільній галузі та дотичних напрямках. Дуже добре, що ми мультиплікуємо наші дослідження і в освітнє середовище. Приємно, що не зважаючи на зовнішні виклики, ми збираємося разом і маємо змогу побачити друзів із Прибалтики, Білорусі, Польщі, багатьох українських науковців. Мені надзвичайно приємно, що сьогодні ми обміняємося думками, будемо шукати конструктив, просувати певні наукові ідеї. Все те, що  об'єднує нас - важливе для економіки наших країн. Тому бажаю плідної роботи, щоб наші ідеї були успішно апробовані, а молоді науковці перебирали наш досвід і генерували нові ідеї».

Своєю чергою, привітав гостей заходу декан машинобудівного факультету Ігор Цизь, який подякував учасникам за активність і запросив науковців до зустрічі після карантинних обмежень.

«Висловлюю вдячність нашим колегам та партнерам, які знайшли можливість та долучилися до онлайн засідання конференції. Маю за честь керувати факультетом, до складу якого входить така потужна кафедра як АТТ, що є організатором даної конференції. Хочу зауважити, що наші здобутки були б неможливими без наших друзів, колег, партнерів із вітчизняних та закордонних закладів освіти. Жалкуємо за тим, що не змогли вас зустріти у себе на нашій гостинній волинській землі, але ми завжди раді вас бачити у зручний для вас час за умови зняття карантинних обмежень», - резюмував декан.

Естафету доповідей розпочав Ігор Мурований, який розповів про діяльність кафедри АТТ, її колектив, міжнародну і наукову діяльність, досягнення та цікаві новітні розробки.

Продовжилося пленарне засідання виступом Віктора Біліченка (д.т.н.. проф., завідувач кафедри автомобілів та транспортного менеджменту, Вінницький НТУ), який доповів на тему: «Методи визначення кількості та пасажиромісткості рухомого складу на міських маршрутах пасажирських перевезень». Цікавим і неабияким актуальним для України дослідженням поділився Микола Бартломійчик. Доктор технічних наук із Гданської Політехніки (Польща) розповів про практичне застосування динамічної зарядки електробусів.

Варто зазначити, що конференція триватиме впродовж двох днів та складатиметься із кількох секційних засідань та обговорення результатів. До слова, на конференції прозвучать доповіді більше 60 учасників.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ