У Луцькому НТУ навчали шукати та реалізовувати гранти

У Луцькому НТУ навчали шукати та реалізовувати гранти

У Луцькому НТУ відбувся семінар для науковців щодо шляхів пошуку та успішної реалізації грантових проектів. У ролі головних спікерів виступили фахівці відділу проектної діяльності ЛНТУ Алла Шиманська та Ольга Марчук, які поділилися із науковцями власним досвідом та дали кілька цінних порад для вдалої підготовки проектів.

Представив учасників заходу проректор з НПР та досліджень Олег Заболотний. Він наголосив, що подібні заходи в університеті відбуваються систематично для підвищення кваліфікації працівників ЗВО, аспірантів та їхніх керівників. На кожному факультеті, каже проректор, є багато цікавих ідей, які варто втілювати у життя і, таким чином, підтримувати перспективні ініціативи науковців.

Закликала бути активними і небайдужими до відкритих можливостей проректор з НПР та партнерства Надія Ковальчук. Вона запевнила присутніх, що більшість пропонованих проектів в ЛНТУ можуть отримати підтримку та здобути фінансування, головне – не опускати руки і працювати над підготовкою проектних заявок.

Основна тема семінару: «Міжнародні освітні та наукові гранти: шляхи пошуку та засоби реалізації». Так, модератори заходу розповіли про основи проектного менеджменту та особливості міжнародної технічної допомоги. За словами Алли Шиманської, уже більше 20 років ЄС є найбільшим донором технічної допомоги України, а основними напрямами допомоги є проведення реформ та реалізація програм різного спрямування.

Лектори також акцентували увагу на плюсах та мінусах проектного менеджменту. Серед переваг виокремлюють: статус в регіоні, імідж організації та полегшену процедуру отримання коштів на реалізацію ідеї. До недоліків відносять: особливу увагу зі сторони колег, велике операційне навантаження (звітність, комунікація, міжнародні вимоги) та високу відповідальність.

Головне, зазначають спікери, сприймати гранти обєктивно, а не вважати, що це «роздача» коштів, які донори зобовязані нам виділяти. Насамперед, це підтримка, яка здобувається після якісної презентації своєї ідеї, що зможе заслуговувати на довіру експертів.

Згодом лектори розповіли про правильну структури проекту, побудову його резюме, мети та цілі, а також виокремили такі важливі аспекти як: влучне формулювання проблеми, реалістичність досягнення та тривалість результату.

Фахівці проектного відділу поділилися досвідом із власної професійної діяльності, акцентували увагу на помилках, яких варто уникати і на перспективах, які відкривають грантові проекти.

Насамкінець, Алла Шиманська та Ольга Марчук представили ті програми, якими можуть скористатися науковці ЛНТУ за різними напрямками та із різними фінансовими можливостями.

За деталями модератори заходу закликають звертатися у відділ проектної діяльності.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції