У Луцькому НТУ представили можливості машинобудівного факультету

У Луцькому НТУ представили можливості машинобудівного факультету

З нагоди відзначення 35-річного ювілею машинобудівного факультету, у Луцькому НТУ відбулася презентація навчальних аудиторій, лабораторій та устаткування кафедр, де відбувається підготовка студентів за різними напрямками.

Участь у презентації взяли в.о. ректора Луцького НТУ Петро Савчук, проректори з НПР Сергій Шимчук та Валентина Ткачук, завідувачі кафедр та викладачі факультету, запрошені гості.

До уваги присутніх було продемонстровано можливості кафедри лісового господарства. Зокрема, учасники заходу відвідали лабораторію ручного та моторизованого лісозаготівельного обладнання та інструменту. У ній представлене обладнання всесвітньо відомої фірми Husqvarna та спеціалізований одяг. Крім того, в аудиторії розміщені інформаційні навчальні стенди та лабораторні роботи.

На факультеті функціонує лабораторія ботаніки і технології. Нині вона на стадії завершення облаштування і тут проходять лекційні та лабораторні заняття з ботаніки та фізіології рослин, дендрології. Для здобуття необхідних знань, в аудиторії представлені гербарії листяних дерев та кущів України та Волині, покритонасінні рослини та породи деревини, наявні стенди морфології рослин. У лабораторії також працюють з мікроскопами та відбувається виготовлення власних мікропрепаратів.

Надзвичайно важливою локацією для підготовки фахівців в галузі сілького господарства є агрополігон. Саме тут студенти можуть брати участь в агротренінгах, здобувати практичні навички, шляхом вивчення процесів ґрунтообробки, застосування пестицидів та добрив. Міні поле дозволяє готувати фахівців, що відповідатимуть основним вимогам роботодавців зі сформованими відповідними компетенціями.

Кафедра автомобілів і транспортних технологій представила свої напрацювання. Зокрема, власноруч зібраний автомобіль Баггі продемонструвала команда студентів. Нині хлопці разом із викладачами працюють над реалізацією міжнародного проекту «Формула студент», в рамках якого проектують болід.

Відвідав кафедру комерційний директор компанії Busmarket Group Павло Бойко. Компанія є дистриб’ютором автозапчастин №1 у Західній Україні та займається постачанням запчастин для ремонту легкових та комерційних автомобілів.

«Зараз такий час, коли дуже швидко змінюються технології і ми починаємо співпрацю з машинобудівним факультетом Луцького НТУ, щоби ділитися досвідом у сучасних технологіях. Ми беремо участь у семінарах, на базі нашої компанії є технічний тренінг центр, куди ми будемо запрошувати студентів, щоб вони могли здобувати знання та отримувати практичні навички», - зазначає Павло Бойко.

Унікальною в Україні є лабораторія швейної індустрії Луцького НТУ. Так, викладачі кафедри легкої промисловості ознайомили гостей із напрацюваннями студентів в галузі конструювання, моделювання, дизайну та 3D візуалізації одягу. Саме тут молодь вивчає функціонал та можливості програмного забезпечення «Assyst», знаходять практичне застосування знань та беруть у часть в конкурсах.

Однією з останніх, була участь студентів у міжнародному конкурсі в Німеччині, де учасники повинні були зафіксувати повний процес виробництва одягу від розробки 3D прототипу до створення реального зразка. Оскільки в конкурсі мали право брати участь ЗВО, в яких встановлене ліцензійне програмне забезпечення, тому кафедра скористалися цієї унікальною можливістю, адже серед українських ЗВО програма встановлена лише у  Луцькому НТУ.

У перспективі кафедри використання програмного забезпечення «Assyst» в магістерській ОП, створення цифрових гардеробів, віртуального одягу для відеоігор, відкриття цифрових шоурумів.

Варто зазначити, що до 35-річчя МБФ відбулася презентація новостворених лабораторій, зокрема «Лісівництва», «Гідравліки» та «Харчових технологій».

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото - Олена Третяк, більше фото тут: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1697526557068054

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1696700353817341