У Луцькому НТУ розмовляли про булінг

У Луцькому НТУ розмовляли про булінг

Для студентів спеціальності 181 «Харчові технології» бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти 25 лютого 2021 року доцент кафедри соціогуманітарних технологій Надія Савчук провела вебінар на тему «Булінг в університеті». Надія Савчук детально розповіла про форми булінгу та його основні компоненти, пояснила причини такого явища та чому молодь стає жертвами булінгу. Зокрема, причинами такого явища може бути знижена самооцінка, домашня атмосфера або ж мікроклімат в академічній групі. Психологиня подала характеристику типових рис булерів та жертв булінгу. Вона пояснила чому важливо вчасно реагувати у разі виникнення такого явища та як запобігти булінгу, зокрема, зазначила до кого можна звернутися за допомогою та порадами.

Викладач ознайомила здобувачів із нормами законів України, що передбачають відповідальність за знущання над іншими, та привела статистичні дані щодо цієї проблеми серед молоді в нашій державі. Також були порушені питання кібербулінгу та заходів, які спрямовані на його запобігання.

Після виступу Надія Савчук відповіла на запитання студентів та ще раз наголосила на тому, що безвихідних ситуацій не буває. Вона зазначила, що обов’язково в таких ситуаціях необхідно звертатися за допомогою або ж інформувати адміністрацію університету, зокрема через скриньки довіри чи анонімні опитування, які проводяться з цього питання.

Ігор Дударєв, професор кафедри технологій і обладнання переробних виробництв