У Луцькому НТУ стартував другий тур виборів ректора

У Луцькому НТУ стартував другий тур виборів ректора

У Луцькому національному технічному університеті розпочався другий тур виборів ректора ЗВО. За підсумками першого туру голосування, із чотирьох кандидатів залишилося двоє основних претендентів на посаду: чинний в.о. ректора доктор технічних наук, професор Петро Савчук та доктор економічних наук, професор Ірина Вахович.

Своє волевиявлення сьогодні мають здійснити 873 виборці, включно з представниками структурних підрозділів – коледжів.

Традиційно, рівно о 9:00 було відкрито виборчу дільницю у навчальному корпусі Луцького НТУ на вул. Львівській, 75 і розпочато процес голосування. Триватиме голосування до 15:00. За словами голови виборчої комісії Олександра Бондарського, загалом число виборців сягає 873 осіб, з яких 571 – представники Луцького НТУ, 105 – Луцького технічного фахового коледжу, 84 – Ковельського промислово-економічного фахового коледжу та 113 – Любешівського технічного фахового коледжу.

Переможець другого туру виборів буде визначений у випадку, коли один із кандидатів набере більше 50% голосів. Порядок дій, за протилежних обставин роз’яснює Олександр Бондарський:

«Ми готуємо підсумковий протокол, передаємо в оргкомітет, згодом – у Міністерство освіти і науки України, де буде прийняте відповідне рішення. Згідно з законодавством, вибори будуть вважатися як такі, що не відбулися і вони будуть проведені повторно, орієнтовно за три місяці».

Щодо процедури голосування, то вона відбувається за традиційною схемою: вхід та вихід на виборчу дільницю розміщені окремо; отримати бюлетень можна лише за наявності документів, що посвідчують особу; у кабінці для голосування заборонено користуватися мобільними пристроями; бюлетені із позначенням голосу потрапляють в опечатані скриньки.

Для виборців, що не впевнені у власному здоров’ї чи мають симптоми захворювання, можуть здійснити волевиявлення в окремій кабінці для голосування, яка має інший вхід. Загалом же, для забезпечення безпеки учасників виборів, перед входом на дільницю чергує медичний працівник, який здійснює скринінг температури, надає засоби індивідуального захисту та закликає користуватися антисептиками.

Крім того, для забезпечення прозорості виборів та уникнення порушень правопорядку, на дільниці присутній представник Нацполіції.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото - Олена Третяк

Більше фото за посиланням: 

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1709453625875347