У Луцькому НТУ відбулася зустріч науковців та студентів із португальськими партнерами

У Луцькому НТУ відбулася зустріч науковців та студентів із португальськими партнерами

Із робочим візитом до Луцького НТУ прибула делегація з Політехнічного інституту Браганси (Португалія). Взаємодія між закордонним та нашим університетами  уже набула доволі дружніх зв’язків, адже спільно ми реалізовуємо низку проектів і напрацьовуємо нові перспективи.

Задля посилення партнерських відносин, із науковцями та студентами ЛНТУ зустрілися доктор технічних наук, завідувач кафедри прикладної механіки  IPB  Луіз Фролен Рібейро та його колега кандидат технічних наук, викладач кафедри прикладної механіки Мануель Брац Цезар.

Координатором заходу виступила доцент кафедри будівництва та цивільної інженерії Луцького НТУ, заступник декана ФАБД з партнерства Ірина Задорожнікова.

Вона зазначила, що основною метою зустрічі є можливість стажування наших та іноземних колег в рамках програми Еразмус+; обмін досвідом з професорсько-викладацьким складом та визначення перспективних напрямів співпраці факультету архітектури, будівництва та дизайну ЛНТУ з Політехнічним інститутом Браганси, а також спільне відзначення 55-річниці заснування ЛНТУ.

Від Луцького НТУ учасниками заходу стали представники кафедр ФАБД: прикладної математики і механіки; електричної інженерії; будівництва та цивільної інженерії, на чолі із завідувачами (проф.. Ярослав Пастернак; к.т.н., доцент Юрій Грицюк; к.т.н., доцент Ольга Ужегова). Крім того, долучилися до спілкування студенти-магістри, які мають бажання навчатися у португальському університеті за програмою подвійного диплому.

«Ми маємо надію на серйозні перспективи розвитку дружніх відносин між нашими університетами та плідну співпрацю у рамках тих напрямів, які ми сьогодні будемо обговорювати», - додала модератор заходу.

Своєю чергою, подякував за можливість відвідати Україну і Луцький НТУ Мануель Брац Цезар. У рамках обговорення можливостей співпраці він презентував наукову доповідь, цікаву для українських колег з точки зору будівництва, зокрема дорожніх конструкцій.

Натомість Луіз Фролен Рібейро наголосив, що співпраця з ЛНТУ для їхнього університету дуже важлива, бо наш ЗВО - стійкий і надійний партнер IPB в Україні: «Наша співпраця розпочалася у 2013 році, з програми Темпус і ця взаємодія досі активна і триває в рамках різних інших програм. Одна річ, коли ми говоримо про програми, які мають фінансування, а інша - коли наша співпраця між університетами побудована на довірі і ми здійснюємо обмін колегами та обмін досвідом.

Ми впроваджуємо програму подвійного диплому і зараз у нас навчаються студенти з 70-ти університетів світу. Я є гарантом однієї з магістерських програм, а мій колега – іншої, тому сьогодні ми розкажемо як це працює».

Науковець також додав, що співпраця і зацікавлення сторін дуже важливі і в рамках подальшої взаємодії між викладачами та студентами, адже часто вони продовжують спільну наукову діяльність і після навчання за програмою подвійного диплому:

«Часто буває, що студенти після навчання у нас спілкуються зі своїми науковими керівниками з обох сторін, пишуть наукові роботи і публікують у виданнях, можуть брати участь в інших програмах та дослідженнях. Багато залежить від викладачів, тому ми намагаємося підшукати найвідповіднішу людину, яка б могла займатися зі студентом».

Насамкінець, Луіз Рібейро закликав науковців Луцького НТУ ділитися цікавими ідеями щодо посилення співпраці і навіть порівняв нашу взаємодію із африканським прислів’ям, заговоривши українською:

«В Африці є таке прислів’я: якщо ти хочеш іти сам - то іди швидко, але якщо хочеш іти з кимось, то роби це повільніше. Так, потихеньку-потихеньку, ми з вами будемо рухатися вперід!».

Варто зазначити, що зустріч складалася з трьох частин: наукових доповідей закордонних колег; представлення кафедр Луцького НТУ та обговорення перспективних напрямів співпраці. Зокрема, у рамках візиту, іноземні гості обговорили перспективи співпраці із ректором ЛНТУ Іриною Вахович.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції