У ЛУЦЬКОМУ НТУ ВІДБУЛИСЯ ПЕРШІ В ОБЛАСТІ КІБЕРСПОРТИВНІ ЗМАГАННЯ

У Луцькому НТУ
відбулися перші в області
кіберспортивні змагання

З 13 по 16 травня включно на базі Луцького національного технічного університету тривав турнір, який об’єднав любителів популярної у світі серії комп’ютерних ігор «Counter-Strike».

Змагання відбулися в рамках реалізації проекту LCS (Lutsk CyberSport), який стартував цієї весни і буде функціонувати постійно, проводячи турніри з різних кіберспортивних дисциплін. Участь не передбачала вікових обмежень, тому позмагатися за звання кращої команди гравців зібралися як студенти-магістри, так і школярі, наймолодшому з яких всього 13 років.

«Турнір провели на ура! Була і пряма онлайн-трансляція з коментаторами, трансляція з проектора в окремій аудиторії для вболівальників.

Онлайн-трансляцію за ті кілька днів турніру подивились 1800 людей, 60 людей підписалось на наш канал», – не приховує емоцій організатор проекту LCS Владислав Токарчук.

 

Команда переможців після фіналу

 

  Команда PinG, яка перемогла в турнірі, мала у своєму складі двох студентів зі СНУ імені Лесі Українки, двох з Луцького НТУ та ще одного гравця 21 річного віку, який працює в ІТ сфері. Гравці виділялись на фоні інших стриманістю: емоції лунали лише на фінальному, завершальному етапі змагань. Хлопці не отримували зауважень і попереджень, а капітан команди Сергій Гайдучик на онлайн-трансляції коментував одну гру і допомагав з вирішенням організаційних питань.

«Радує, що з таким вражаючим темпом розвитку кіберспорту у світі наше місто також бере активну участь у цьому процесі. Дуже дякую організаторам, адже вони взяли на себе ініціативу провести доволі непростий турнір, запропонувавши всім учасникам нереальну атмосферу, незабутні емоції та всі технічні зручності. Такі події допомагають розкритись молодим талантам!», – розповідає Сергій Гайдучик, якого досі переповнюють щирі емоції та враження.

У перервах між змаганнями нам вдалося поспілкуватися з учасниками турніру – п’ятикурсниками факультету комп’ютерних наук та інформаційних технологій Луцького НТУ Сергієм Войтовичем та Сергієм Архіповим.

«Гра розвиває логічне мислення, реакцію, вміння працювати в команді. Проте кіберспортсменом у нашому віці ставати вже запізно, – вважає Сергій Войтович. – Для мене це забавка, що дозволяє ввечері повеселитись з друзями, розслабитись. Тренування активізувались перед турніром, тому кілька разів у тиждень як відповідальні тіммейти (люди з однієї команди) ми заходили пограти.

На питання, чи заважає захоплення особистому життю, Сергій віджартовується: «Буває так, що моя дівчина злиться, коли телефонує мені ввечері, а я граю. У процесі гри (а це близько години), неможливо відволіктися, не підставивши тіммейтів. Тому вона хоч і продовжує злитись, але передає одногрупникам привіт і чекає закінчення гри».

Капітан команди AVS[GO] Сергій Архіпов переконаний, що за наявності великого бажання навіть у периферійних умовах стати професіоналом цілком реально: «У цьому виді спорту, як і в будь-якому іншому, для досягнення високих результатів потрібно виділяти чимало зусиль і ще більше часу для тренувань. Проте, якщо ти справді хочеш стати кіберспортсменом, і це приносить тобі задоволення, то час для такої справи завжди знайдеться».

Хлопець розповів, що грає в CS майже два роки, хоч і більше стежить за чемпіонатами з Dota2. Тому на турнір з цієї кібердисципліни від Lutsk CyberSport Сергій чекає з нетерпінням та ще з більшим азартом.

«Поки проект підтримуємо своїми силами, але він того вартий. За час проведення ми познайомились з новими людьми, які допомагали в організації. Після турніру багато людей пишуть і пропонують свою допомогу в розвитку кіберспорту в Луцьку, тому наш колектив збільшується і поповнюється зацікавленими людьми», – зазначив Владислав Токарчук.

Після успішного старту LCS проанонсували і наступний турнір, – з Dota2, який планується провести 17-20 червня.

Навіть якщо ви не граєте – ви можете прийти і повболівати, а також – прокоментувати процес змагань. Стежте за анонсами та приєднуйтесь до спільноти LCS! Деталі – за посиланням: http://vk.com/lutskcs

Галина Микитюк