У Луцькому НТУ відбувся конкурс читацької майстерності польської поезії

У Луцькому НТУ відбувся конкурс читацької майстерності польської поезії

11 листопада з нагоди Дня незалежності Республіки Польща, у Луцькому НТУ влаштували конкурс читацької майстерності польської поезії. Примітно, що учасниками творчого змагання стали не лише студенти університету, але й школярі, які вивчають мову сусідньої країни і захоплюються її літературою.

Організаторами конкурсу стали: клуб «Європа» Луцького НТУ та проректор з НПР Олена Ковальчук, кафедра української та іноземної лінгвістики та її завідувачка Оксана Смаль, бібліотека ЗВО та її керівниця Світлана Бакуменко. У ролі кураторів учасників виступили доцент кафедри української та іноземної лінгвістики Тамара Николюк та доцент кафедри інженерії програмного забезпечення Юлія Повстяна. До числа суддівського складу запрошена доцент кафедри слов'янської філології ВНУ ім.Лесі Українки Юлія Васейко.

Перш за все, привітала учасників заходу проректор з НПР Олена Ковальчук. Вона зазначила, що цьогоріч карантинні обмеження вплинули на масштаб організації заходу, однак навіть попри зменшення кількості запрошених учасників, його таки вдалося успішно провести:

«Я рада вітати усіх учасників сьогоднішнього конкурсу, який покликаний продемонструвати зацікавленість і повагу до культури близької нам країни Польщі. Ми вирішили зробити свій внесок і відзначити свято незалежності країни-партнера саме у вигляді конкурсу декламації. Ми співпрацюємо із багатьма країнами і однією з найближчих є саме Польща. Спільно ми реалізовуємо проекти, сприяємо один одному у розвитку та побудові тісних взаємовідносин, наші студенти навчаються в польських університетах, а викладачі здобувають новий досвід... Це свідчить про те, що ми намагаємося бути ближчими з нашими колегами».

Згодом, провідний бібліотекар Світлана Сакович розповіла про історичні передумови відзначення Дня незалежності Польщі саме 11 листопада, а також представила до уваги присутніх, організовану бібліотекою Луцького НТУ тематичну книжкову виставку «Польща: унікальність та неповторність».

Варто зазначити, що до конкурсу декламування долучилися шестеро учасників – поціновувачів польської мови та літератури. Основними критеріями для їх оцінювання були: декламування, артистизм та вимова.

За словами доцента кафедри слов'янської філології ВНУ ім.Лесі Українки Юлії Васейко, усі читці обрали для себе доволі серйозні твори польської літератури і їм вдалося максимально донести думки авторів та не бути байдужими до того, про що йшлося у поезіях.

«Мене тішать, що польською літературою, яка надзвичайно багата на яскраві особистості, цікавляться як учні шкіл, так і студенти. Вибір поезій сьогодні мене вразив, вони не були легкі та буденні, а мали глибокий патріотичний зміст і кожному вдалося цей зміст передати. Вам вдалося донести те, про що хотіли сказати автори, а це глибока віра в людяність і в силу своєї держави. Ви не були байдужими до того, про що говорили, ви були у цій поезії», - наголошує Юлія Васейко.

Отож, за результатами суддівського оцінювання, перемогу здобули учні Луцької гімназії №4 Сергій Шафранський (1 місце) та Соломія Повстяна (2 місце), третє місце посіла студентка ТР-21 Луцького НТУ Аліна Черняк. Переможці та учасники були відзначені заохочувальними подарунками та солодощами.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1722194001267976