У Луцькому НТУ відтепер є лабораторія анатомії людини

У Луцькому НТУ відтепер є лабораторія анатомії людини

В рамках проведення Тижня спорту, 21 листопада, у Луцькому національному технічному університеті відбулося урочисте відкриття лабораторії анатомії і фізіології. Завдяки зусиллям кафедри фізичної культури, спорту та здоров’я, університет тепер має сучасну, оснащену спеціальним обладнанням, новими меблями та технікою, дослідницьку аудиторію.

За словами завідуючого кафедри Сергія Савчука, лабораторія створена з метою забезпечення практичних і лекційних занять з дисциплін медико-біологічного профілю. Аби забезпечити для студентів комфортні умови навчання, було закуплено відповідне обладнання, муляжі, плакати, стенди для вивчення анатомії людського тіла. Також, університет передав у користування лабораторії плазму, щоб викладачі могли демонструвати профільні відеопрезентації та ролики, за допомогою яких, навчальний процес полегшиться та урізноманітниться.

Завітав на відкриття ректор Луцького НТУ Петро Савчук. Він виступив перед студентами із вітальним словом та наголосив, що такі лабораторії відкриваються для розширення спектру їхніх можливостей.

«Я переконаний, що фізична культура – це запорука здорової нації. Тому, розвивати її просто необхідно. Що й робить наш університет.

Наука – це важлива складова спорту. Без наукових досліджень  важко випрацювати техніку, адже вона базується на дослідженнях показників, глибокому аналізі та вивченні закономірностей.

Дякую кафедрі за створення такої чудової лабораторії. Ми, зі свого боку, намагаємося створити умови, але лише від вас залежить те, чи скористаєтеся ви даними можливостями. Ми даємо підгрунтя, а чи відштовхнетеся ви від нього – залежить уже від кожного особисто», - дав настанову ректор.

Своєю чергою, завідувач кафедри фізичної культури, спорту та здоров’я Сергій Савчук розповів про ідею та мету створення лабораторії, а також наголосив:

«Тренер із будь-якого виду спорту зобов’язаний мати ґрунтовні знання з фізіології людини. Кожен з вас має розуміти, яка відповідальність на лягає на плечі того, хто бере під свою опіку вихованця.

Ризик загубити здоров’я або, навіть, і життя спортсмена – важка ноша. Саме тому потрібно серйозно відноситися до вивчення наукової складової своєї спеціальності.  Ви не зможете рухатися в правильному напрямку, якщо не знатимете будову організму, його основних систем; як їх  відновлювати, правильно підбирати навантаження, тощо», - наголосив Савчук. А тоді додав:

«Ми часто говоримо про спорт високих досягнень, але нам варто пам’ятати: майбутній чемпіон – це сьогоднішній учень. Вам, як майбутнім вчителям, тренерам, потрібно докладати зусиль аби діти піднялися з лавок, на яких більшість пересиджує урок фізкультури і почали працювати. Для цього вам необхідні знання за допомогою яких ви зможете оцінити фізичний стан дитини і налагодити в Україні профілактичну медицину на основі фізичних вправ».

Маємо сертифіковані програми, для аналізу показників спортсмена

Тож, по завершенню усіх привітань відкриття перейшло до практичної частини. Кандидат біологічних наук Світлана Мельник на практиці продемонструвала яким саме обладнанням оснащена лабораторія, розповіла про його властивості та разом із студентами продемонструвала функціональність.

«Фізіологія – це експериментальна наука. При навантаженнях найбільше зазнають змін серцево-судинна і дихальна системи, а також гіпертрофія м’язів. Тут представленні найпростіші прилади для зняття показників саме у цих напрямках», - зауважила Мельник.

Так, у лабораторії анатомії та фізіології людини є: прилад для визначення показників зовнішнього дихання (визначення життєвої ємності легень та дихального об’єму), прилад для визначення фізичної витривалості її зниження - кистьовий динамометр, а також прилад для вимірювання тиску та пульсу, показники яких необхідні для застосування спеціальних формулах, що визначають фізичні властивості тіла.

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1392548240899222