У Луцькому НТУ викладачі навчалися застосовувати обладнання SmartFactoryLab

У Луцькому НТУ викладачі навчалися застосовувати обладнання SmartFactoryLab

Днями у Луцькому НТУ відкрили сучасну лабораторію SmartFactoryLab, яка зможе рухати виробництво у нову реальність. Чому мова йде саме про трансформації та надсучасні технології?! Бо ж і лабораторія створена в контексті Індустрії 4.0.

Зазначимо, що відкриття нової локації в ЛНТУ відбулося в рамках реалізації проекту «HEin4.0», учасниками якого є наш університет та ЗВО-партнери із Бельгії, Швеції та Португалії.

Найбільша цінність лабораторії полягає у його обладнанні та програмному забезпеченні. Так, воно складається із трьох основних елементів:

  • Набір з двох модульних виробничих станцій ‒ PLC;
  • Ліцензії на CIROS Education для моделювання реальних виробничих процесів:

-програмування роботів;

-програмування ПЛК;

-планування виробництва та контроль виробництва;

  • Адитивні технології: 3D-сканер та 3D-принтер.

Для того, аби ознайомити викладачів Луцького НТУ зі станціями та їх функціональними можливостями, було організовано дводенну серію тренінгів за участі фахівців.

Навчали тонкощам застосування сучасного обладнання керівник дидактики ДП Фесто» Євген Риженко і професор кафедри мехатроніки та пакувальної техніки НУХТ Микола Якимчук.

За словами координатора проекту «HEin4.0» Миколи Мельничука, у тренінгу уже взяли участь викладачі з трьох факультетів, які згодом зможуть отримані компетенції трансформувати під заняття зі студентами.

«Ці викладачі потім модернізують свої курси для студентів механіків, комп’ютерних інженерів, технологів, для матеріалознавців і такі заняття уже відбуватимуться у новій лабораторії, на новому обладнанні», - каже Микола Мельничук.

Відвідали одне із занять ректор Луцького НТУ Ірина Вахович та проректор з НПР і досліджень Олег Заболотний. Вони також ознайомилися із особливостями роботи обладнання та побажали колегам натхнення у пізнанні новітніх технологій, аби згодом отримані вміння передати новому поколінню фахівців.

Загалом, учасники тренінгу дізнавалися про техпроцес обладнання, характеристики елементів, їх функціональне призначення, особливості роботи й налаштування. Водночас, присутні ознайомилися із програмним забезпеченням для моделювання технологічних процесів за допомогою мехатронних станцій та навіть обговорювали можливості використання станцій у студентських змаганнях з мехатроніки та в факультативному навчанні.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції

Більше фото тут: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1902048439949197