У ЛУЦЬКОМУ НТУ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ РЕКТОРА БОЖИДАРНІКА

У ЛУЦЬКОМУ НТУ
ВШАНУВАЛИ ПАМЯТЬ РЕКТОРА БОЖИДАРНІКА

Рік тому із життя пішов невтомний вчитель та натхненний організатор – ректор Луцького національного технічного університету Віктор Володимирович Божидарнік.

26 квітня з ініціативи нинішнього очільника Луцького НТУ Петра Савчука відбулися заходи, приурочені вшануванню світлої пам’яті видатного волинянина. Віддати шану Віктору Божидарніку прийшли рідні і друзі, представники місцевої влади, духовенства, колеги з інших вищих навчальних закладів, а також чисельний колектив викладачів, співробітників та студентів.

 

У фойє головного корпусу доктору технічних наук, професору, багаторічному ректору луцького політеху було відкрито меморіальну дошку.

 

«Його вклад неоціненний. Цеглини, які він тут заклав, дають можливість нам рухатися вперед і розвиватися. Якби не Віктор Володимирович, не було б сьогодні цього університету і цих зусиль, які нас об’єднують, цих здобутків, які ми маємо», – зазначив у виступі ректор Луцького НТУ Петро Савчук.

Відслужити панахиду та освятити дошку було запрошено митрополита Луцького і Волинського Михаїла. Владика зачитав слова Апостола Павла, де йдеться про те, що треба шанувати наставників. Адже вони, віддаючи частинку себе, бажають бачити продовження. «Віктор Божидарнік намагався свою працю і свої задуми передати своїм наступникам. У житті кожної людини він відіграв свою роль, але його завжди будуть памятати як засновника. Вічна память славному ректору Божидарніку», – наголосив Михаїл.

 

«Я не навчалася в Луцькому НТУ, але я мала честь бути знайомою із Віктором Володимировичем. Це науковець і професійна людина з гарним почуття гумору. Стільки, скільки він випромінював добра і світла, – не кожна людина так зможе», – підкреслила у своєму слові заступник голови Волинської ОДА Світлана Мишковець.

 

Товариші, друзі, колеги та студенти висловлювали слова поваги та шани великій людині, яка навчала кожного любити свою справу, любити людей, та Україну так сильно, як тільки міг сам Віктор Божидарнік. «Легенда Волинського краю», «той, хто робив неможливе», «людина з високими поривами» – так відгукувалися про нього ті, з ким був пройдений життєвий шлях науковця.

Опісля відкриття дошки усіх учасників було запрошено на вечір ушанування пам’яті Віктора Божидарніка.

Дійство було підготовлено та проведено відділом культури і мистецтв університету та студентським активом. Під слайд-шоу з чорно-білих та кольорових фотографій ведучі розповіли про дитинство та становлення видатної особистості – від студента механіко-математичного факультету Львівського державного університету імені Івана Франка до професора, доктора технічних наук, ректора Луцького національного технічного університету, творця якісної технічної освіти на Волині.

У виконанні учасників художньої самодіяльності звучали музичні твори, які понад усе любив Віктор Володимирович – «Летіла зозуля», «Пісня про матір», «Ой, верше», «Цвіте терен». А народна артистка України Людмила Приходько декламувала вірші Ліни Костенко, які теж найбільше подобалися ректору Божидарніку.

Рідні, друзі, колеги, випускники, студенти… Кожен, хто хоч один день мав нагоду поспілкуватися з Віктором Володимировичем, ділився спогадами та історіями з життя, висловлював співчуття і сподівання на те, що необ’ємна кількість зусиль Віктора Божидарніка послужать хорошим прикладом не тільки сучасному, а й наступному поколінню.

Вічна і світла пам’ять ректору Божидарніку!

Галина Микитюк

Фото Руслани Реган