У Поліській дослідній станції з’явилася філія кафедри агроінженерії Луцького НТУ

У Поліській дослідній станції з’явилася філія кафедри агроінженерії Луцького НТУ

21 листопада відбулося офіційне відкриття філії кафедри аграрної інженерії Луцького НТУ у Поліській дослідній станції національного наукового центру «Інституту ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського».

Участь у заході взяли ректор Луцького НТУ Петро Савчук, директор Поліської дослідної станції Володимир Гаврилюк, викладачі кафедри агроінженерії та студенти.

Зокрема, молодь ознайомили із напрямами діяльності дослідної станції та її здобутками; продемонстрували лабораторії, а також поспілкувалися щодо тематики та методики досліджень.

Передусім Володимир Гаврилюк розповів, що дослідна станція - це потужний центр, який займається вивченням ґрунтів за дуже різними напрямки, це єдина подібна установа на території України.

За його словами, клімат поступово змінюється, це впливає на природні зони, а відтак й ґрунти. Отож, фахівці дослідної станції проводять дослідження деградованих осушених торфових ґрунтів з розробкою систем оцінки і заходів, які б сприяли відновленню природної родючості й досягнення нульового рівня деградації; здійснюють оцінку місцевих ґрунтів; розробляють органічні ферментовані добрива, які можуть замінити традиційний гній і його зменшити обсяги для внесення у ґрунт тощо.

Директор дослідної станції провів екскурсію установою, зокрема продемонстрував агрохімічну лабораторію, де визначаються агрофізичні показники ґрунтів.

«Ми можемо визначати Ph, MPK в ґрунті, проводимо визначення важких металів, мікроелементів та якість продукції. Все обладнання комп’ютеризоване, є сушильні шафи, термостат тощо. Саме зараз ми тут розробляємо субстрати під ягідні культури», - розповідає Володимир Гаврилюк.

Функціонує на філії дослідної станції радіологічна лабораторія. Про її особливості розповів випускник Луцького НТУ, а нині провідний науковець станції Андрій Бортнік.

«Це міні екологічна лабораторія з радіології. Тут є прилад з вимірювання радіонуклідів, що визначає рівень забруднення цезієм та стронцієм і він - один із найкращих на Західній Україні.  Чашкою Марінеллі ми набираємо продукцію, перетираємо її і можемо виміряти радіоактивний цезій і стронцій, змінюючи лише чаші. Процес вимірювання цезію триває близько пів години, стронцію – до півтори години. Прилад задовольняє всі наші потреби на сьогоднішній день, дозволяючи досліджувати різні типи ґрунтів, продукцію і сировину», - каже Андрій Бортнік.

Ще одна лабораторія в установі -  біотехнологічна. Вона повністю обладнана для вирощування посадкового матеріалу, наприклад картоплі, суниці, малини, лісових культур.

Загалом, каже директор Поліської дослідної станції Володимир Гаврилюк, фахівці закладу дуже зацікавлені у співпраці з Луцьким НТУ, адже мають низку напрацювань, допомогти у реалізації яких, можуть власне агроінженери. Тому студентів цієї спеціальності залучатимуть до спільної діяльності та наукових робіт.

Своєю чергою, ректор Луцького НТУ Петро Савчук наголосив, що результатом домовленостей є підписання угоди про співпрацю з дослідною станцією, що передбачає залучення студентів до навчання та практики в установі, досліджень та наукової діяльності.

«Це хороша можливість набратися досвіду і в перспективі навчитися заробляти, потрапити у великі агрохолдинги. Інженерна і аграрна складові нині дуже важливі, а симбіоз цих двох спеціальностей дає чимало переваг, адже відкриває нові можливості у професійній діяльності та навіть відкритті власної справи. Тому ми будемо створювати нові лабораторії, підсилювати цей напрям, головне - щоб вам це було потрібно, щоб ми бачили вашу активність та небайдужість», - звернувся до студентів ректор.

Декан машинобудівного факультету Ігор Цизь додав, що і сам починав наукову діяльність у Поліській дослідній станції і це саме та установа, яка дасть молодим людям хороші практичні і теоретичні знання й відкриє нові можливості для професійного росту.

«Це місце, в якому я починав свою наукову діяльність і дослідження. На території області це одна із найпотужніших науково-дослідних установ, яка лишилася з часів ще Радянського Союзу. Тут  кваліфікований персонал, вони беруть участь у  грантовій програмі, співпрацюють з Академією аграрних наук, мають сучасне обладнання і, відповідно, замовлення на виконання досліджень. Таким чином, фахівці станції можуть показати результат, а це для студентів найголовніше. Є аспекти практичні, які молодь може використовувати у подальшому житті, налагоджувати свій бізнес. Студентам це цікаво і я надіюся, що в подальшому співпраця дасть плюси і для студентів і для колективу кафедри, тому що є маса пропозицій, які ми можемо разом реалізовувати», - резюмував декан.

Насамкінець Петро Савчук та Володимир Гаврилюк підписали угоду про співпрацю Луцького НТУ та Поліської дослідної станції, обговорили спільні наукові дослідження на базі філіалу кафедри агроінженерії.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1392312240922822