В ЛНТУ фахівці розповіли про родинне виховання і підтримку діток з інвалідністю

В ЛНТУ фахівці розповіли про родинне виховання і підтримку діток з інвалідністю

Щороку світова спільнота 3 грудня відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей з інвалідністю.

Як саме поводитися з такими дітьми, як їх виховувати й навчати показали нам вчитель-дефектолог, вчитель-методист вищої категорії Наталія Литвин та практичний психолог, психолог-методист вищої категорії Оксана Сойко ГО «Сходинка у майбутнє», під час тренінгу «Комплексна допомога родинам, які виховують дитину з аутичними розладами».

«Для розвитку дитини з психофізичними порушеннями, сім’я набуває ще більш вагомого значення, адже саме від родини залежить своєчасність виявлення особливостей дитини, її супровід. Ефективність роботи фахівців значно зростає, якщо члени сім’ї розуміють сутність проблем дитини, активно і вміло сприяють наданню допомоги спеціалістами», – розповіла Наталія Литвин.

Для детального ознайомлення з проблемами сім’ї, які виховують дитину з нозологією, їх потребами та труднощами, Оксана Сойко розбила студентів на три команди, які представляли інтереси адміністрації освітнього закладу, вчителів, батьків. Шляхом дискусії студенти намітили основні напрями їхньої співпраці та взаємодії.

Приклади фахівців із практичної діяльності дозволили глибше усвідомити проблему родинного виховання та зрозуміти необхідність створення належних умов для розвитку дитини з психофізичними порушеннями. Тренінг пройшов невимушено і цікаво. 

Надія Савчук, доцент кафедри соціогуманітарних технологій