ВІДБУВСЯ МІЖНАРОДНИЙ СЕМІНАР «ПРОГРАМОВАНІ ЛОГІЧНІ ІНТЕГРАЛЬНІ СХЕМИ ТА МІКРОПРОЦЕСОРНА ТЕХНІКА В ОСВІТІ І ВИРОБНИЦТВІ»

Відбувся міжнародний семінар
«Програмовані логічні інтегральні схеми
та мікропроцесорна техніка
в освіті і виробництві»

28-29 квітня 2016 року в стінах Луцького національного технічного університету відбувся Міжнародний науково-практичний семінар молодих вчених та студентів «Програмовані логічні інтегральні схеми та мікропроцесорна техніка в освіті і виробництві», в якому взяли молоді вчені, аспіранти, магістранти, студенти та представники підприємств IT-сфери.


Співорганізаторами семінару виступили вищі навчальні заклади України, Білорусі, Польщі, Латвії, Великобританії, Естонії, а також компанія «InternetDevels» та ТзОВ «Сталкер».

Робота семінару тривала в 7-ми основних секціях: «Цифрові та цифро-аналогові системи на базі ПЛІС», «Комп’ютерні системи на базі мікроконтролерів», «Розробка прикладного та системного програмного забезпечення», «Управління проектами в галузі інформаційних технологій», «Організація баз даних», «Захист інформації в комп’ютерних системах та мережах», «Робототехніка та системи штучного інтелекту».

Аудиторія активно брала участь в дискусіях, обговореннях доповідей. Крім виступів молодих науковців студентам також було цікаво послухати розповідь доктора технічних наук, професора, академіка Академії інженерних наук України, Заслуженого діяча науки і техніки України, Лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, «батька комп’ютерної інженерії» в Україні Володимира Тарасенка про стан та перспективи розвитку галузі. Він зазначив, що потреба у фахівцях IT-сфери ще зростатиме, а найперспективнішим напрямом для швидкого кар’єрного росту є розробка прикладних програмних засобів.

Не менш цікавою була і презентація Мультимедійного Автоматизованого Комплексу (МАК), призначеного для забезпечення моніторингу та керування громадським транспортом, оплати проїзду та виконання контролю всіх необхідних систем транспортного засобу, представлена директором приватної фірми «Візор» Степаном Чухрієм. Він не просто продемонстрував можливості модульних комп’ютерних систем, але й запросив студентів на практику з перспективою працевлаштування.

Вразив присутніх наймолодший учасник семінару Олексій Сальніков (учень 10 класу Луцького НВК «Загальноосвітня школа І–ІІІ ст. № 22 - ліцей»), який приніс власноручно змодельований та виготовлений 3D-принтер. До слова, це не єдиний проект юного конструктора. Завдяки розробленому автоматизованому тепличному комплексу для вирощування печериць він здобув перше місце на міжнародному конкурсі «Золотий байт».

Матеріали семінару опубліковані у науковому журналі «Комп’ютерно-інтегровані технології: освіта, наука, виробництво», затвердженому постановою Президії ВАК України як наукове фахове видання (Журнал має російський індекс наукового цитування – РІНЦ). Всі учасники отримали відповідні сертифікати.

 

Нагадуємо, що 11 травня 2016року відбудеться Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Сучасні методи, інформаційне та програмне забезпечення систем управління організаційно-технологічними комплексами» (тел. (03322) 74-61-15, e-mail: cit@lntu.edu.ua, відповідальний за проведення Семенюк В.Я.). Запрошуємо взяти участь.

Світлана Лавренчук,
асистент кафедри комп’ютерної інженерії