Віра в себе, азарт та досягнення мети: критерії успішності від президентських стипендіатів ЛНТУ

Віра в себе, азарт та досягнення мети: критерії успішності від президентських стипендіатів ЛНТУ

Студенти Луцького НТУ – це гордість кожного викладача, наукового керівника, адміністрації ЗВО. Успіх здобувачів освіти - це підтвердження того, що зусилля наукових наставників не даремні, що переданий досвід і знання дійсно стають поштовхом до розвитку та реалізації молоді, до здійснення їхніх професійних мрій і підкорення нових вершин.

Серед талановитої молоді в ЛНТУ є і такі, що демонструють надзвичайний рівень наполегливості і цілеспрямованості. Їхні досягнення – це результат власних старань, які беззаперечно, заслуговують гідної винагороди.

Отож, знайомтеся, студенти Луцького НТУ, які отримали іменні академічні стипендії Президента України.

Софія Ляшук – студентка магістратури спеціальності «Архітектура та містобудування. Дівчина уже має низку вагомих наукових здобутків, а відтак, є власницею багатьох відзнак Всеукраїнського та університетського рівнів. Софія Ляшук розповіла, з чого усе почалося:

«Мабуть почалося все з перемоги на конкурсі «Кращий студент університету 2019» (якщо пригадувати перемоги). З’явився якийсь азарт, бо саме ця перемога була максимально неочікуваною і непростою. Щодо наукового аспекту, з останніх, була спеціальна номінація в Харкові на Всеукраїнському конкурсі, і буквально нещодавно - 3 місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за спеціалізацією «Міське будівництво і господарство».

Дівчина зазначає, що поєднувати наукову і освітню складові виходить, інколи досить таки непогано, адже це безпосередньо стосується вивчення предметів і матеріали можна використовувати при написанні курсових проектів.

Крім того, студентка працює за спеціальністю у проектній фірмі Луцька ще з початку 4-го курсу, а от із продовженням наукової діяльності ще не визначилася, хоча відповідні пропозиції уже отримувала. Водночас Софія додає, що працюючи у галузі будівництва та архітектури, дуже хотіла б себе спробувати у ролі радіо-ведучої: «Поки доводилось бути ведучою лише факультетських заходів, але от чомусь на радіо ще тягне», - усміхається дівчина.

Життєвим принципом вважає заклик: «Ніколи не здавайся, вір в себе, живи в постійному русі». А основним мотиватором називає наукового керівника: «Одним із мотиваторів, напевно навіть основним, в науковій роботі та й взагалі, став мій науковий керівник Верешко О.В. Навіть в ті моменти, коли я взагалі не хотіла або боялась брати участь, він знаходив правильні слова підтримки та настанови», - додає Софія.

Про запоруку свого успіху розповів справжній автофанат Максим Дорош. Стипендіат навчається на магістратурі ОП «Автомобільний транспорт» та розповідає, що окрім наукової діяльності, захоплюється різноманітними видами так званого «Кастомайзингу» автомобілів. У 2018 році Максимові запропонували взяти участь у Всеукраїнському конкурсі World Skills Ukraine, у компетенції слюсарні роботи. Так, поєднуючи науку і улюблену справу, йому вдалося зайняти перше місце на конкурсі.

Фото з Майстром спорту з автомобільного спорту Ярославом Крищуком

Про те, як поєднує освіту, науку та роботу каже: «По суті дані складові дуже тісно пов’язані між собою і, навіть можна сказати, одну без одної важко уявити. Насправді продовжувати наукову діяльність дуже допомагає робота».

Максим додає, що не бачить себе в інших видах діяльності, окрім автомобільного транспорту і планує продовжувати займатися наукою, аби вирішувати безліч відкритих питань та проблем в автомобільній сфері.

Про запоруку успіху і власних мотиваторів говорить так: «Ніколи не здаватись, за будь-яких обставин досягати своєї мети. Основними мотиваторами для мене є батьки та ті люди, які оточують мене».

А от студентка магістратури спеціальності «Цивільна безпека» Еліна Поляшенко уже точно знає, де хоче реалізовувати свій науковий потенціал і зазначає, що її перемоги – це поштовх до подальшого розвитку:

«Для мене ці перемоги є надзвичайно важливими адже це - своєрідний показник зацікавленості та певний поштовх до розвитку, поглиблення знань в моїй сфері. Звісно, наукова діяльність потребує додаткового часу та енергоресурсів, але вона є складовою частиною моєї освітньої діяльності, тому поєднувати науку та освіту не складно».

Нині дівчина приділяє максимум уваги навчанню для здобуття вищої освіти ступеня магістра, адже це важливо для її подальшої професійної реалізації: «Більше схиляюся до енергетичної галузі, бо хочу в майбутньому працевлаштуватися на Рівненську АЕС. Крім того, наукова діяльність дуже цікава для мене».

Життєвим кредо стипендіатка називає: «Залишайся завжди собою та вір у себе», а основним мотиватором вважає: «Весь навколишній світ, бо якраз таки певні обставини, люди, події змушують рухатися вперед, не здаватися, досягати успіху та поставлених цілей».

Щиро пишаємося нашими студентами і бажаємо досягати поставлених цілей, максимальної реалізації своїх можливостей і здійснення мрій!

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції