ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ НА ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ УЧНІВСЬКИХ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ!

Вітаємо з перемогою
на Всеукраїнському конкурсі
учнівських науково-дослідницьких робіт!

21-24 квітня 2016 року в м. Києві відбувся ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, на якому слухачка секції ВО МАН «Кліматологія та метеорологія», учениця 11 класу Луцької спеціалізованої школи № 1 Ольга Іванців здобула друге місце, успішно захистивши свою наукову роботу на тему: «Застосування методу ліхеноіндикації для оцінки екологічного стану атмосферного повітря у м. Луцьку» (науковий керівник – кандидат географічних наук, доцент кафедри екології Луцького НТУ Віталіна Федонюк).


Секція Волинської Малої академії наук «Кліматологія та метеорологія» успішно працює при кафедрі екології нашого університету вже третій рік. Керівник секції Віталіна Федонюк за фахом – метеоролог, випускниця кафедри метеорології та кліматології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, – передає школярам свої знання та досвід, намагається зацікавити їх науково-пошуковою роботою, адже глобальні зміни клімату позначаються і на кліматичних умовах нашого краю, Волині, прямий зв’язок між екологічними та кліматичними збуреннями та катаклізмами активно вивчають фахівці у всьому світі.


Слухачі секції ВО МАН «Кліматологія та метеорологія» проводять дослідження екологічних особливостей та мікроклімату Луцька, аналізують сучасний стан повітряного басейну нашого міста, школярі залучаються до цікавих лабораторних експериментів та здійснюють вивчення і моделювання небезпечних явищ природи. Ольга Іванців протягом трьох років брала активну участь в роботі секції, доповідала про результати своїх наукових досліджень на щорічних Круглих столах «Екологічні проблеми Волині» що проводяться на кафедрі екології, була учасницею конференцій та дипломантом конкурсів учнівських наукових робіт. Зокрема, у 2015 році школярка отримала диплом ІІІ ступеня на Міжнародному конкурсі «Мій рідний край» (м. Львів), що проходить під патронатом Союзу українок України.


Щороку слухачі секції «Кліматологія та метеорологія» здобувають нагороди на обласному конкурсі-захисті учнівських робіт. І ось в цьому році достойно представили Волинь та весь наш Західний регіон на заключному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, увійшовши в трійку лідерів та отримавши диплом ІІ ступеня.

Учні, які сьогодні є активними учасниками секцій Малої академії наук та долучаються до наукового пошуку, завтра стануть нашими абітурієнтами. Тому – ще раз вітаємо з перемогою!

Віталіна Федонюк,
доцент кафедри екології