Якість та безпечність товарів: у Луцькому НТУ відбулася міжнародна конференція

Якість та безпечність товарів: у Луцькому НТУ відбулася міжнародна конференція

У Луцькому національному технічному університеті відбулася щорічна Міжнародна конференція для молодих учених та студентів «Якість та безпечність товарів».

У стінах університету захід відбувається уже п’ятий рік поспіль. Його організатором виступає кафедра товарознавства та експертизи в митній справі, що у складі факультету митної справи, матеріалів та технологій.

Минулоріч, через пандемію коронавірусу, конференція відбувалася в онлайн-режимі. Нині ж науковці та студенти мали нагоду зустрітися в очному форматі, аби обговорити актуальні питання якості та безпечності товарів та поділитися професійним досвідом.

Долучилися до заходу ректор Луцького НТУ Ірина Вахович, проректор з науково-педагогічної роботи і досліджень Олег Заболотний та доцент Державного аграрного університету Молдови (м. Кишинів) Юрій Мельник.

Привітала гостей заходу декан факультету митної справи, матеріалів та технологій Валентина Ткачук. Вона побажала усім плідної роботи, а також здобути цікаві знайомства і цінний досвід. За словами декана, тема конференції надзвичайно актуальна у будь-які часи, адже і споживачі і виробники завжди переймаються безпечністю продукції. Крім того, тематика обговорення щороку викликає інтерес серед українських та іноземних науковців, про що свідчить число учасників конференції.

Згодом завідувач кафедри товарознавства та експертизи в митній справі Олена Пахолюк зауважила, що основною рисою конференції є максимальне охоплення найважливіших питань товарознавчої науки та обмін досвідом: «Цю конференцію ми проводимо не перший рік для того, щоби зібрати фахівців та спеціалістів у галузі товарознавства, митної справи та експертизи. Наша мета: обмінятися досвідом і напрацюваннями, представити свої розробки та об’єднати українських й закордонних спеціалістів».

Розпочався етап доповідей із виступу завідувача кафедри матеріалознавства, к.т.н., доцента Миколи Мельничука. Він розповів про роль університетів у контексті Індустрії 4.0.

Своєю чергою, із доповіддю виступив випускник ЛНТУ, завідувач відділу товарознавчих, гемологічних, економічних, будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Волинського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС Віктор Серединський. Свою промову він умовно розділив на дві частини, акцентувавши увагу, передусім, на основній темі «Органолептичне дослідження ковбасних виробів», а згодом стейкхолдер поділився практичними прикладами із власної професійної діяльності.

Підключилася до конференції із турецького міста Памуккале магістрантка кафедри матеріалознавства Тетяна Овчарук. Свою доповідь вона презентувала англійською мовою та підняла тему впровадження плазмоелектролітних технологій в дентальну імплантологію.

Надзвичайно різноманітну тематику у своїх дослідженнях зачепили магістранти. Зокрема, Ольга Карпук, магістрант освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі», зробила товарознавчу оцінку чоловічого одягу. Анастасія Бутенко, магістр освітньої програми «Нутріціологія» Національного університету біоресурсів та природокористування  (м. Київ) здійснила аналіз нутріціологічної цінності шкільних сніданків.

Також студенти представили дослідження у розрізі різних галузей, зокрема в туризмі, легкій та харчовій промисловості, smart-навчання, митної справи тощо.

Крім того, під час конференції її учасники долучилися до обговорення освітніх програм, які існують на факультеті. Так, зацікавлені стейкхолдери мають можливість долучитися до опитування щодо вдосконалення ОП:

https://docs.google.com/forms/d/1RpZ7aoLCbNwNea8hpwkWbrc7U1Nc9J3p3hHP7nl9M5U/edit

Варто зазначити, що конференція складається з п’яти тематичних напрямків, зокрема:

-дослідження якості та безпечності товарів;

-проблеми технічного регулювання в Україні та світі;

-інноваційні технології виробництва та тенденції асортименту товарів;

-нові матеріали та технології;

-оцінка якості туристичних та готельно-ресторанних послуг;

-митне регулювання експортно-імпортних операцій. 

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/media/set?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1841872379300137