Якість як запорука успіху підприємств та здоров’я населення

WP 20140404_028В рамках вивчення дисципліни „Сталий місцевий розвиток”, фахівцями випробувального центру державного підприємства „Волинський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації” було проведено надзвичайно пізнавальну екскурсію длястудентів-логістів і доцентів кафедриекономіки та підприємництва ЛНТУ Волинчук Ю. В. та Камінської І.М.

WP 20140404_015Випробувальний центр є структурним підрозділом державного підприємства „Волинський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації”. Він акредитований Національним агентством з акредитації України на відповідність вимогам ДСТУ ISO/IEC 17025:2006, що засвідчує його компетентність та гарантує якість робіт. Разом з тим, центр постійно підтверджує свій рівень в програмі міжлабораторних порівняньрезультатів вимірювань „ПРОФ-ТЕСТ” та міжнародних системах тестуванняв рамках співпраці з ПрАТ „Волиньхолдинг”.

WP 20140404_010На сьогодні випробувальним центром укладено більше 100 договорів з підприємствами та приватними підприємцями на проведення поточного та періодичного контролювання продукції і продовольчої сировини. Зокрема, на базіцентру можна провести дослідження щодо визначення масової частки транс-ізомеріву жирах, жиро-кислотного складу жирів, визначення підсолоджувачів, консервантів та різноманітних харчових добавок, анізидинового числав соняшниковій олії, визначення вмісту радіонуклідів у ягодах, виділення токсичних елементів з керамічного посуду, вмісту крохмалю у цукрі, вмісту ГМО у харчовій продукції та продовольчій сировині тощо.

Для проведення випробувань на визначення генно-модифікованоїпродукції лабораторія забезпечена сучасним аналітичним обладнанням: ампліфікатором, що працює в режимі реального часу, ПЛР-боксом та ламінарною шафою з вертикальним потоком повітря, дозаторами варіабельного об'єму, електронними вагами тощо. Для прикладу, перевірка одиниці продукції на вміст ГМО, коштує 680 грн.

Як зазначала керівник даного випробувального центру, Шулятицька Віолетта Феліксівна, кожен бажаючий може звернутися до них, щоб перевірити якість продукції саме за тими характеристиками, що його цікавлять.

К.е.н., доц. Ю. В. Волинчук