Здоровими зробити себе можемо тільки ми!

Здоровими зробити себе можемо тільки ми!

 

Існує ряд звичок, що є шкідливими для організму людини. Вони перешкоджають людині розвиватися як розумово, так і фізично. І серед цих звичок виділяють декілька найбільш шкідливих – наркоманія, алкоголізм, токсикоманія та тютюнопаління. Кожна з цих звичок викликає залежність людини від тої чи іншої речовини, яку вона вживає.

І саме з метою профілактики цих негативних явищ у суспільстві до студентів І курсу напрямів підготовки «Фінанси та кредит» та «Облік і аудит» завітав лікар Луцької міської клінічної лікарні Яковлєв Микола Миколайович. Він повідомив, що у 75% випадків більшість захворювань людини є наслідком їх способу життя. Здоровий спосіб життя – це комплекс дій, який в першу чергу включає відмову від шкідливих звичок, оскільки вони вкорочують життя людини на 30 хв/день. Лікар доводив студентам про те, що шкідливі звички знає кожен, але не кожному вдається їх уникати. А людина, яка бажає бути здоровою, повинна мати волю і намагатись їх уникати. Такі негативні явища як наркоманія, алкоголізм, токсикоманія та тютюнопаління призводять до серйозних захворювань (хвороб судин, серця, внутрішніх органів, раку і т. д.) та патологічної старості з «букетом» хронічних хвороб.

Лектор розповів першокурсникам про шкоду наркотиків, алкоголю та тютюну для людей, які безпосередньо вживають їх, та тих, хто їх оточує, намагався переконати слухачів про необхідність усвідомлення, що вживання цих речовин не просто шкодить здоров’ю людини, а й знищує її, вбиває.

Розповідь Яковлєва М. М. була цікавою та пізнавальною, перейшовши згодом у форму бесіди, впродовж якої студенти задавали ряд питань, пов’язаних з даними негативними явищами у суспільстві. Кожен з студентів зробив для себе певний висновок.

На завершення бесіди лікар наголосив: «Найпростіше і найскладніше – це взяти відповідальність за своє здоров’я. Але якими б ми зайнятими не були, необхідно пам’ятати, що у кожного з нас – лише одне серце та одне життя, і як ми його проживемо великою мірою залежить від кожного з нас. І жоден лікар, жодна державна програма не зроблять Вас здоровими. Здоровими можете зробити себе лише Ви».

 

Підготувала: заст. декана факультету обліку та фінансів Луцького НТУ з виховної роботи та зв’язків з громадкістю Корецька Н. І.