Плавання VS Covid19. Що потрібно знати про коронавірус?

Плавання VS Covid19

Що потрібно знати про коронавірус?


Доки світ, охоплений панікою через коронавірус, скасовує масові заходи, #Просвім ділиться з вами достовірною інформацією про те, як насправді плавання пов'язане з коронавірусом і чи можна зараз ходити в басейн? Відповідаємо на запитання нижче.

Як вже багато хто з вас здогадався, уся справа в хлорці. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) повідомляє: питна вода і плавальні басейни безпечні завдяки підтримці в них відповідного рівня хлору. Таким чином, коронавірус не може передаватися через питну воду і в плавальних басейнах, що дезінфікуються хлором. Головне - підтримувати правильний рівень хлору у воді і дотримуватися рекомендацій ВООЗ.

Так, наприклад, ВООЗ рекомендує підтримувати рівень хлорування 15 мг / хв на 1 літр води. Цього достатньо для знищення вірусів, які не мають оболонки, таких як поліовірус, ротавірус і вірус Коксакі. А вірус з оболонкою, такий як Covid-19, буде деактивовано на ще більш низькому рівні виникнення.

Однак варто розуміти, що необхідна кількість хлору варіюється в залежності від типу басейну або використовуваного хімічного реагенту для хлорування. Наприклад, джакузі або спа-басейни різних типів можуть потребувати більшої кількості хлору.

Про коронавірус і плавання також висловився в інтерв'ю на Facebook ONE FM 91.3 доктор Леонг Хо Нам: фахівець з інфекційних захворювань в лікарні Маунт Елізабет Новена (Сінгапур). Доктор мав безпосередній досвід боротьби з інфекційними захворюваннями, в тому числі вірусом H1N1 і Covid19. Він відповів, чи небезпечно плавати і чи можна відвідувати басейн:

«Вода і хлор в басейнах допоможуть вбити вірус. Тому, в цілому, плавати - безпечно. Вам слід бути більш уважними, перебуваючи за межами басейну і контактуючи з іншими людьми. Як правило, ви можете продовжувати займатися своїми звичайними справами, але, бажано, якщо це відбувається в невеликих групах людей. Рекомендується відвідувати тільки ті місця, де здійснюються заходи безпеки проти поширення вірусу: наприклад, вимірювання температури, збір контактних даних учасників для подальшої підтримки зв'язку».

З метою вашої безпеки важливо зробити застереження: не варто розпорошувати хлор не за призначенням! Попадання хлору на одяг або слизові (очі, рот), може бути шкідливим і небезпечним! Необхідно використовувати хлор тільки для дезінфекції поверхонь, води, в загальному - діяти тільки відповідно до рекомендацій!

Через поширення коронавіруса в федерації «Swimming England» також прокоментували питання безпеки плавання:

«Громадська охорона здоров'я вважає, що в даний час плавати в цілому безпечно. Вода і хлор в басейнах допомагають вбити вірус. Проте, відвідувачам рекомендується прийняти душ до і після басейну, а також дотримуватися необхідних заходів гігієни і безпеки при відвідуванні громадських місць, щоб допомогти знизити ризик зараження».

Наприклад, часто дезінфікувати руки спеціальними засобами-антисептиками, мити руки з милом, прикривати рот і ніс (не руками, а бажано щось докласти - хустку, на крайній випадок - рукав!) При кашлі або чханні, не торкатися очей, носа або рота, якщо руки не чисті.

Найголовніше, не відвідувати басейн, якщо ви погано себе почуваєте!

Юрій Чурило, директор спорткомлексу Луцького НТУ